Denetimler sıklaştırıldı « Hamle Gazetesi

Denetimler sıklaştırıldı

Bu haber 24 Haziran 2016 - 0:58 'de eklendi ve 522 kez görüntülendi.

zabıta (1)Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla tüketimi artan gıda üretimi yapılan fırın ve pastaneleri denetledi.

Haber Merkezi

Muğla’da Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanında bulunan ekmek ve pide fırınları ile pastanelerde denetimleri sıklaştırıldı. İl Genelinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimlerde işyerlerinin genel temizliği, çalışanların hijyen eğitimi, ürünlerin üretim yerleri ve kullanılan ekipmanların uygunluğu, üretimde kullanılan ürünlerin son kullanma tarihleri, ekmek ve pidelerin gramajları kontrol edildi. İl geneline fırın ve pastanelerin kontrolünü yapan Zabıta ekipleri, denetimlerin ilerleyen günlerde artarak devam edeceğini belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Şevket Gülen, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri denetimleri Ramazan ayında sıklaştırdıklarını söyledi. Gülen; “Zabıta ekiplerimiz Ramazan ayı dolayısıyla tüketimi artan gıda üretimi yapılan fırın ve pastanelerin denetimlerini yapıyor. Yapılan denetlemelerde işletmelere hijyen, gramaj, etiket ve satış noktalarının düzenlenmesi konusunda uyarılarda bulunuldu. Vatandaşlarımızın daha sağlık ve güvenli gıda tüketmeleri için denetimlerimiz artarak devam edecek” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.