Denetimler devam ediyor

Bu haber 30 Aralık 2015 - 22:47 'de eklendi ve 522 kez görüntülendi.

JANDARMADAN YENİ YIL ÖNCESİ SAHTE ALKOL DENETİMİ MUĞLA İL JANDARMA KOMUTANLIĞINA BAĞLI EKİPLER TARAFINDAN YENİ YIL ÖNCESİ TURİSTİK AKYAKA MAHALLESİNDE KAÇAK, SAHTE VE BANDROLSÜZ ALKOL DENETİMİ YAPILDI.Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından yeni yıl öncesi turistik Akyaka Mahallesi’nde kaçak, sahte ve bandrolsüz alkol denetimi yapıldı.

Yaklaşan yeni yıl öncesi vatandaşların yeni yıla huzur ve sağlıklı bir şekilde girebilmesi amacıyla Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Ula İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından turistik Akyaka Mahallesindeki bar, restoran ve alkollü ürün satılan marketlerde denetim yapıldı. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde kaçak, sahte ve bandrolsüz alkollü ürüne rastlanmadı.
Akyaka mahallesinde Azmak kenarında bulunan alkollü ürün satışı yapılan balık işletmelerinden başlanan denetimlere iki ayrı ekip katıldı. Ula İlçe Jandarma Bölük Komutanının da hazır bulunduğu denetimlerde İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri işletmelerdeki alkol şişelerinin üzerindeki bandrolleri ve faturaları kontrol etti. Akyaka Karakol ekipleri de işyerlerinde çalışan personelin kimlik bilgilerini sorguladı.
Denetimler akşam saat 20.00’da başlarken, gece saat 23.00’a kadar devem etti. Denetimlerde, kış sezonunda açık olan barlar ve alkollü ürün satışı yapan marketlerde sahte ve bandrolsüz alkol denetimi yapıldı. Yaklaşık 20 işletmede denetim yapılırken, kaçak, sahte ve bandrolsüz ürüne rastlanmadı. Akyaka Mahalle Muhtarı Feridun Özsoy, denetimler nedeniyle Jandarma ekiplerine teşekkür etti.
Özsoy, “Son aylarda kaçak ve sahte alkol Türkiye’nin gündeminde. İstanbul’da sahte alkol nedeniyle çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Önümüzdeki günlerde yeni bir yıla gireceğiz. Yeni yıl öncesi Jandarma ekiplerinin yaptığı denetimler çok önemli. Jandarma teşkilatına vatandaşlarımızın can güvenliğinin yanında, sağlık açısından da verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu tür denetimler buradaki eğlence mekanlarında yeni yıla girecek vatandaşlarımızın sağlığı açısından çok önemli. Denetimlerde hiçbir şey çıkmasa bile caydırıcı oluyor. Akyaka turistik bir mahalle olması nedeniyle yaşanacak en küçük bir olumsuzluk turizm sezonunu etkiliyor” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.