Demokrat Parti’nin Oyları Nereye Gidecek?

Bu haber 19 Nisan 2015 - 21:50 'de eklendi ve 1.001 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Demokrat Parti(DP) bilindiği üzere yıllar öncesinin Adalet Partisi’nin devamı olarak bilinir. Hakikaten de öyledir. Ama her nedense bu partinin üyeleri son üç seçimden bu yana değişik partilere oy verdiği görülüyor. Hangi partiler AKP, CHP ve MHP Muğla’daki çok sayıdaki DP’linin çoğunluk oyları ise AKP ve CHP’ye gittiği söylenir. Öylede olduğu için DP gün geçtikçe eridi diyebiliriz
Sevgili okurlarım, benimde çok sevdiğim ve değer verdiğim Muğla DP İl Başkanı Zekai Alper alınmasın ama yine bu parti yani DP oylarının çoğunluğu bu kez MHP ve CHP’ye gideceği çoğu yerde söyleniyor. Önceki yıllarda Demokrat Partili olup da AKP saflarına katılan birçok AKP’linin de 7 Haziran seçimlerinde tercihlerini bu kez MHP ve CHP’den yana kullanacakları da dilden dile konuşulmakta.
Sevgili okurlarım, Muğla Demokrat Parti İl Başkanı Zekai Alper, partisi adına yıllardan bu yana birçok özveride bulundu. Hatta partisinin Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP’den Musa Gökbel ile bile girişimlerde bulunup pazarlığa bile girdi. Maalesef o da gerçekleşmedi. DP yine böylelikle sınıfta kalmış oldu. Sevgili dostum DP İl Başkanı Zekai Alper, yine 7 Haziran genel seçimleri için bir atağa girdi ama yine partisinde bir kıpırdama olmadığı görülüyor. Desenize yine demokrat partililer oylarımız yabana gitmesin diye AKP’ye değil de MHP ve CHP’ye o verecekler. Durum da onu gösteriyor. Nasıl mı diye soracak olursanız yapılan genel seçimlerde başta Muğla olmak üzere ilçelerin çoğu oylarını değişik partilere verdikleri izlendi de onun için söylüyorum.
Sevgili okurlarım, Muğla DP’nin seçkin kurmayları ve kanaat önderleri bile şu anda sessiz kalmayı yeğliyorlar ve hatta bazı DP’liler ise şimdiden oylarımız boşa gitmesin diye MHP ve CHP’ye oy vereceklerini dile getirebiliyorlar. İşte siyaset bu ya bir gün varsın bir gün yoksun. Süleyman Demirel’in Adalet Partisi’nin(AP) devamı olan DP bile Muğla’da önceden olduğu gibi sallantıda olduğu görülüyor. Bunu ben değil seçmen söylüyor.
Sevgili okurlarım, genel seçimlere az bir süre kaldı. Onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz. Muğla ne olur diye soracak olursanız onu da yazımın sonunda şöyle söyleyeyim. Muğla’da DP çok zayıf olduğu için seçmen kararsız. AKP’nin haricinde CHP’ye mi yoksa MHP’ye mi oy verelim düşüncesi içinde olanlar çoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.