Demokrat Parti İl kongresi yapıldı « Hamle Gazetesi

Demokrat Parti İl kongresi yapıldı

Bu haber 04 Haziran 2016 - 0:37 'de eklendi ve 1.196 kez görüntülendi.

Demokrat Parti İl kongresi yapıldı (3)Muğla Demokrat Parti İl Teşkilatı il kongresini yaptı. Kongre de konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal iktidara yüklendi.

İlkay Yıldız

Muğla Demokrat Parti İl Teşkilatı il kongresini yaptı. Kongre de konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal iktidara yüklendi. Kongrede mevcut İl Başkanı İsmet Köse, güven tazeleyerek yeniden il başkanlığına seçildi.

Kongre Menteşe İzethan Otel’de yapılırken Kongre’nin açılışında konuşan İl Başkanı İsmet Köse, “Biz Muğla olarak çok iyi bir il yönetimi yaptık. Bu listeyi tek başımıza yapmadık, herhangi bir ayrım yapmadık. Biz Muğla teşkilatı olarak Demokrat Partiyi iktidara taşımak için uğraştık. Sabır koruktan helva yaptırır biz bu helvayı yapacağız” dedi.

Daha sonra konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise, “Zihinlerin bulandığı bir dönemde herkesin ikbal kapılarını zorladığı bir dönemde benim bir davam var diyerek davasının dışında başka bir şey güdemeyerek büyük misyona hizmet edenlere bizlerde ancak şükranlarımızı sunarız. İfade ettiğim gibi Türkiye büyük bir girdabın içerisinde sadece kendi içerisindeki meseleler değil içinde bulunduğu coğrafyanın on yıllarca birikmiş meselelerini deyim yerindeyse çok kısa bin sürede çözülmesi gerekmektedir. İşte bu şuurla binler yüz birlerce şühedanın, bedelini ödediğinin bilinci ile karşınızdayız” dedi.

Genel Başkan Uysal etnik bölücü siyaset bir takım hamasi konuşmalar ile çözülemeyeceğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Etnik bölücü siyaset şiddeti cebir yolu alternatif yol olmaktan çıkardığınız gün bir çözüm yoluna girmiş olur. Ama gelin görün ki bir takım yeni değerlerle beraber bugün Türkiye’ye olduğu kadar bu coğrafyaya bir takım telkinlerde bulunan batılı güçlerde dâhil olmak üzere eğer onların telkinlerine kulak verir çizdiği güzergâhta ilerlerseniz Oslo’da müzakere yaparsınız, İmralı’da masa kurarsınız, Dolmabahçe’de milletin önünde bu milletin egemenliğini pazarlık konusu yaparsınız. Ondan sonrada biz kandırıldık dersiniz. Kandırıldık diyemezsiniz devletin bütün istihbaratı, bilgileri sizin elinizdedir. Biz elde ettiğimiz her bilgi ile yetkililere bu gidilen yolun yol olmadığını kati bir suretle söylemeye gayret gösterdik.  Ama vesayete ortadan kaldırıyoruz diyenler bundan sonra sivil siyaset belirleyecek diyenler son tahlilde geldikleri Orta Doğuya sırtını döndüğünü iddia ettikleri Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne bu bölgede Cumhuriyetin temel dinamiklerini bilmeden hareket ettiğiniz takdirde hem ülkenizi hem bölgenizi ne tür sıkıntılara anlamaz iseniz bugün Suriye‘nin Irak’ın düştüğü hale düşersiniz. İslam dünyasının bütün başkentlerinden kan ve gözyaşı fışkırır.”

Konuşmaların ardından tek adayla gidilen seçimlerde mevcut başkan İsmet Köse güven tazeleyerek yeniden İl Başkanlığına seçildi.

İsmet Köse’nin yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

“Zekai Alper, Arife Gönül Serger, Tolga Tandemir, Sadıka Üstündağ, Selma Girginer, Atınç Köylü, Nevin Özkaya, Gülgün Çolakoğlu, Süleyman Yıldız, Şükran Karamanlı, Nurettin Mutlu, Mehmet Cenk Şahbudak, Nevzat Baş, Turgut Karaca, Nazmi Yaşar, Selahattin Bilgili, Durmuş Altın, Oktay Yönter, Neşet Tirimoğulları, İsmail Türedi, Kadri Uslu, Ali Yılancı, Yusuf Yıldız, Hulisi Özcan, Hasan Sezer, Güneri Çimen, Menderes Öztürksoy.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.