Demirel son yolculuğuna uğurlandı

Bu haber 13 Nisan 2015 - 0:02 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

demierellMuğlalı Şair-Yazar-Gazeteci Yükselecek Demirel son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı.

Haber Merkezi

Muğlalı Şair-Yazar-Gazeteci Yükselecek Demirel son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Demirel’in son yolculuğunda yaklaşık 35 yıldır yazı ve şiirlerinin yayınlandığı Devrim Gazetesi önünde bir anma töreni düzenlendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güven, CHP Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) Başkanı Sadettin Özbek, CHP parti büyüklerinden Erol Kutlay, Yükselecek Demirel’in eşi İlhan Demirel, sanatçı dostları, yakınları ve gazetecilerin de hazır bulunduğu anma töreninde gözyaşları sel oldu.

Menteşe Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güven, burada yaptığı konuşmada, “Muğlalı Şair- Yazar ve Gazeteci Yükselecek Demirel; şiirleri ve yazıları ile Muğla sanat hayatına sayısız eserler bıraktı. Şuan aramızda olmasa da biliyorum ki o, şiirleri yazdıkları ve kitapları ile hep bizlerle birlikte olacak. 1964 yılında daha 19 yaşındayken Muğla halk evinin açmış olduğu şiir yarışmasında birinci olan Yükselecek Demirel, o günden bugüne bizlere sayısız değerli eser bıraktı. Birçok dergi ve gazetelerde şiirleri yayınlanan Muğlalı şairimiz Yükselecek Demirel’in şiirleri, kitapları bizlere bırakmış olduğu en önemli eserleri. Şair ruhu, içinde yaşadığı o duygu selini yazılara döken bu ince düşünceli insanı, Yükselecek Demirel’i Muğla halkı unutmayacak, ismini yaşatacaktır. Sayın Yükselecek Demirel’e Allah’tan rahmet, sevenlerine ve tüm sanat dostlarına başsağlığı diliyorum” derken, Şair Demirel’in yıllar önce yazdığı Cansuyu kitabından “Baba” adlı şiirini okudu.

Güven’in ardından Yükselecek Demirel’in yakın dostu İhsan Özgen ile MUSANDER Başkanı Sadettin Özbek’de birer konuşma yaparken, Özbek, Şair Demirel’in “Muğla” için yazdığı şiiri gözyaşları içerisinde okudu.

Devrim Gazetesi önünde düzenlenen törenin ardından Demirel’in cenazesi omuzlara alınarak Kurşunlu Camii’ne getirildi. Burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Yükselecek Demirel’in cenazesi şehir yeni mezarlığına defnedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.