Değirmendere kanyonu görenleri büyülüyor « Hamle Gazetesi

Değirmendere kanyonu görenleri büyülüyor

Bu haber 14 Ocak 2015 - 0:13 'de eklendi ve 1.323 kez görüntülendi.

egirmendereTürkiye’nin şehir ile iç içe tek kanyon olma özelliğine sahip, ‘Değirmendere Kanyonu’ görenleri büyülüyor.

Haber Merkezi

Türkiye’de şehrin içinden geçen tek kanyon olma özelliğine sahip ‘Değirmendere Kanyonu’ Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından, turizme kazandırılma ve canlandırma kapsamında proje çalışmasına alındı. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Daha önce Kalkınma Bakanlığı, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliğinde düzenlemesi yapılan yürüyüş yolunu canlandırmak için çalışmalara başladık” dedi.

Türkiye’de şehir ile iç içe tek kanyon olma özelliğine sahip Değirmendere Kanyonu’nu canlandırma projesi kapsamında, Menteşe Belediyesi tarafından hafta sonu bir doğa yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Başkan Gümüş, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve daire müdürleri eşleri ile katıldı.

Saburhane Meydanından başlayan yürüyüş, Değirmendere Kanyonu’nda devam ederek Şelale’ye kadar sürdü.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Burası 4 km gidiş ve 4 km dönüş olmak üzere toplam 8 km’lik bir güzergâh. Eşsiz manzarası ve temiz havasıyla biz yürüyüşçüleri ve doğa sporuna gönül verenleri büyülüyor. Saburhane Meydanında başlayan Antik Karia Yürüyüş Yolu, Muğla ve Aydın’ı kapsayan 800 km’lik bir güzergah. Güzergah boyunca birçok tarihi yapıya, doğal güzelliklere ve sonunda göreceğiniz eşsiz şelale manzarası sizleri bekliyor. Şehir ile iç içe olan böyle bir kanyon Türkiye’nin başka hiçbir kentinde yok. Menteşe Belediyesi olarak bizde burayı canlandırmak, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda bugün meclis üyelerimiz ile birlikte bir yürüyüş düzenleyerek hep doğa sporu yaptık, hem de güzergah ile ilgili inceleme yapma fırsatını bulduk. Çok yakında burayı cazibe haline getirmek için bir çalışma hazırlayacağız” dedi.

Yürüyüş sonunda havanında etkisi ile donan şelalenin görüntüsü ise yürüyüşleri büyüledi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.