Davutoğlu Muğla’yı istiyor

Bu haber 19 Ocak 2015 - 0:39 'de eklendi ve 1.180 kez görüntülendi.

dauvtogluAk Parti Muğla İl Başkanlığı kongresine katılan Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, kongrede yaptığı konuşmada partililere seslenerek, “Sizden 2015 Haziran ayında yapılacak gelen seçimlerde Muğla’da Ak Parti’yi, birinci parti yapmanızı istiyorum. Öyle bir birlik ve beraberlik gösterin ki Muğla’da yüzde 51 oy oranını geçelim. İşte o zaman Muğla’ya gelerek sizlerle ayrı bir bayram yapacağım” dedi. Davutoğlu konuşmasını, “Muğla’yı dünyanın marka şehri yapacağız. Hiçbir engel bizim sizinle omuz omuza olmamızı engelleyemez” sözleri ile bitirdi.
Kadir Tamer
Ak Parti Muğla İl Başkanlığı kongresine katılan Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partisi CHP ve MHP’yi eleştiri yağmuruna tuttu.
Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde gerçekleşen il başkanlığı kongresine Başbakan Davutoğlu beraberinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Atatürk Spor Salonu’na partililerin büyük sevgi gösterisi arasında karşılandı.
Konuşmasına Haziran Ayında yapılacak genel seçimlerde Muğla’dan birinci parti olma sözü alarak başlayan Başbakan Davutoğlu, “Gittiğim her vilayette, Muğla’da ki gibi yiğit insanlar tarafından karşılandım. Herkes bir gönül dostu. 4. Olagan kongrede buraya geldiğim de beni Muğla’nın bir bakanı olarak görün demiştim. Bugün ise önce Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı, ardından Muğla’nın Başbakanı olarak görün. Şimdi sizden 2015 Haziran ayında yapılacak gelen seçimlerde Muğla’da Ak Parti’yi, birinci parti yapmanızı istiyorum. Sizden öyle birlik ve beraberlik istiyorum ki Muğla’da yüzde 51 oy oranını geçin. İşte o zaman Muğla’ya gelerek sizlerle ayrı bir bayram yapacağız. Bunu ispat etmenizi istiyorum” dedi.
İki dilli siyaset yapmadık
Vatanın her bir köşesine aşık olduklarını kaydeden Davutoğlu, “Çünkü bizim dilimiz birlik, gönül, aşk ve dava dilidir. Bizden hiçbir zaman iki dilli bir siyaset görmediniz. Çünkü bizler Torosların çocukları, Yörük boylarının çocuklarıyız. Biz, iki hafta önce Osmaniye’de, Yörük Şenliğinde buluştuğumuzda onlara da söyledim. Bu toprakları bize vatan yapmış Yörük çocukları ayaktaysa, Türkiye ayaktadır” diye konuştu.
İslam dünyasının terörle anılmasını istiyorlar
Konuşmasında bazı karanlık güçlerin İslam dünyasının terörle anılmasını istediğine dikkati çeken Başbakan Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“Türkiye 12 yıldır bir başarı döneminde. Neden 2 yıldır saldırıyorlar. Neden paralel çete 17 ve 25 Aralık tarihleri arasında neden darbe teşebbüsünde bulundular. Suriye’ye giden yardım tırlarını neden durdurdular, Benim odamı, Cumhurbaşkanımızın odasını neden dinlemeye kalktılar? Çünkü birileri İslam Dünyası’nı terörle anılmasını istiyor. 12 yıl önce başlayan kutlu yürüyüşümüzde sağladığımız başarılar karanlık noktaları rahatsız etti. Gayri Safi Milli hasılayı 4 katına çıkardığımız için mazlumları himaye etmemizden rahatsız oldular. Biz mazlumlara, Fislistinlilere sahip çıkmaya devam edeceğiz.”
Büyük bir koalisyon kurdular
Başbakan Davutoğlu, konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Pensilvanya, CHP ve MHP’nin birlikte koalisyon kurduğunu ancak bunda başarılı olamadıklarını söyledi.
CHP ve MHP’nin Pensilvanya’dan aldığı talimatla hareket ettiğini kaydeden Davutoğlu, “Pensilvanya’dan gelen bir talimat vardı. O talimatta nerede Ak Parti’nin karşısında hangi güçlü bir rakip varsa onu destekleyin idi. Bu talimatla CHP ve MHP büyük bir koalisyon oluşturdu. Ama millet onlarla işbirliği yapanları gördü. Cumhurbaşkanlığı için talimatla hareket ettiler. Dışarıdan ithal bir aday buldular. CHP’den bir milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’na pararlel çete ile nasıl işbirliği yaptınız diye 11 maddelik bir soru sormuş. Daha bir cevap yok. Eğer KIlıçdaroğlu buna cevap vermezse, kendisi Muğla’ya geldiğinde siz bu soruları ona sorun. Hiç kimse oturduğu yerden cumhuriyetçilik yapamaz.”
Kılıçdaroğlu çıksın açıklasın
Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’na seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu’un ve CHP zihniyetinin hesap verme dönemidir. Paralel çete ile hangi işbirliğini yapmış, çıksın açıklasın. Yurt dışında oturan birisi ile neler konuştular, neler yaptılar, Türkiye üzerinde nasıl oyun oynadılar çıksın bunu açıklasın. Artık herkes yüzündeki maskeleri indirsin. Sırf başbakanımız Cumhurbaşkanı olmasın diye talimatla koalisyon kurdular. Ne oldu ilk kez halkın seçtiği kişi İzzetle, ikballe o koltuğa oturdu. Her yerde milliyetçiliği ile nutuk atanlara sesleniyorum. Milliyetçilik Türkiye’nin her yerinde olmak demektir. Orhun anıtlarına yolu, Kırım Tatarlarına binlerce ev, Gagavuz Türklerine su Ak Parti döneminde geldi. Suriyelilerin huzuru için maddi manevi her şeyi yapan biziz, İşte gerçek milliyetçilik budur” dedi.
Al Bayrağı alıp gitsinler ve görsünler
CHP ve MHP liderlerine seslenen Ahmet Davutoğlu, “Bu bayramda tüm Türkçe aşıkları Makedonya’da buluştu. Sizler de ekranlarınızda gözü yaşlı izlediniz. Makedonya’da biri çıkıp dedi ki Sayın Başbakanım biz binlerce Al Bayrak istiyoruz. Bizde Makedonya’da Türkçe konuşulan her haneye Albayrak, Kuran ve Türkçe sözlük gönderdik. CHP ve MHP liderlerine sesleniyorum. Al bayrağı alıp Somali’ye, Gazze’ye, Kerkük’e, Irak’a, Suriye’ye gitsinler. Her yerde al bayrağımız var. 2001’de var mıydı? Bunu millet iradesine sığınan Ak Parti yaptı. Allah devlete zeval vermesin. Hiçbir yerde Türk’üm diyenin başı öne eğilmesin. Bizim davamız budur. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Biz hem kendi insanımızı hem kendi devletimizi yaşatıyoruz. Libya’dan 25 bin vatandaşımızı 10 gün içerisinde çıkartan devlet budur. Bizim devlet felsefimizde Selçuklu’dan Osmanlı’ya Osmanlı’dan Cumhuriyet’e bizim şirarımız insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesidir. Bu millete ihanet edenler sadece dinleyecek” dedi.
Başbakan Davutoğlu konuşmasını, “Birileri sahiller bize aittir, buralar bizim kalemizdir diyemeyecek. Tüm kaleleri yıkacağız. Sadece milli irade kalesini ayakta tutacağız. Biz Muğla’ya ne söz verdiysek yaptık yapamaya da devam edeceğiz. Muğla’yı dünyanın marka şehri yapacağız. Hiçbir engel bizim sizinle omuz omuza olmamızı engelleyemez. Rabbiyle beraber olanlar hiçbir zaman yalnız değildir. Milletiyle beraber olanlar hiçbir zaman yalnız değildir” sözleri ile tamamladı. Başbakan Davutoğlu konuşmasının ardından Ak Parti Genel Merkezi tarafından il başkanlığına aday gösterilen İhsan Küreci’yi partililere tanıttıktan sonra beraberindekiler ile birlikte Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndan ayrıldı.
Davutoğlu daha sonra Muğla Valiliği’ne gelerek Vali Amir Çiçek ile bir araya geldi. Valilik girişinde Davutoğlu, engelli sporcular için alınan aracın teslimi gerçekleştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.