Datçalılar yaşama yüzerek bağlandı « Hamle Gazetesi

Datçalılar yaşama yüzerek bağlandı

Bu haber 05 Haziran 2016 - 23:27 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.

DATÇALILAR YAŞAMA YÜZEREK BAĞLANDI YAŞAMA DATÇA’DA BAĞLANDILAR, BAĞIMLILIKTAN KURTULDULARYaşama Datça’da bağlandılar, bağımlılıktan kurtuldular.
Haber Merkezi

Muğla’nın Datça ilçesinde hayata geçirilen “Yaşama Datça’da Bağlan, Bağımlılıktan Kurtul’ projesi kapsamında yüzme yarışı yapıldı.
Datça’da Şubat ayından itibaren gerçekleştirilmeye başlanan “Yaşama Datça’da Bağlan, Bağımlılıktan Kurtul” projesi kapsamında düzenlenen 15-18 yaş liseliler arası yüzme yarışması Datça Kumluk Plajı’nda gerçekleştirildi. Yarışlara 36 erkek 11 kız olmak üzere toplam 47 öğrenci katıldı. Saat 15.00’de hastane altı plajından verilen startla ilk önce 500 metre kızlar yüzme yarışı başladı. Bunlardan 15 dakika sonra 700 metre erkekler yarışının startı verildi denizin dalgalı olmasına rağmen tüm yüzücüler yarışı tamamlamayı başardı.
Proje hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın, “İlçemizde Şubat ayından itibaren gerçekleştirmiş olduğumuz yaşama Datça’da bağlan projesi bağımlılıkla mücadele alanında Datça ilçesinde eğitim öğretim gören öğrencilerin ve ailelerini her türlü bağımlılıkla (alkol, tütün, madde teknoloji) mücadele kapsamında önleyici ve koruyucu hizmetlerle destekleyerek bilinçlilik düzeyini yükseltmek üzerine planlanmıştır. Öğrenciler kültürel sosyal sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirerek bağımlılıktan uzak tutmak öncelikle hedefimizdir. Bu kapsamda düzenlediğimiz etkinlikler liseler arası futbol turnuvası mektup yarışması aile semineri, resim sergisi öğrenci seminerleri öğrenciler tarafından çekilen kamu spotu ve finalde bağımlılığa kulaç at yüzme maratonundan ibarettir. Bağımlılığa kulaç at sloganı ile yüzme maratonu üzerinden sosyal mesaj verilerek toplumsal farkındalık oluşturulacaktır. Bu proje bağımlılıkla mücadele alanında Türkiye de ilk defa gerçekleştirilecek olup projeyi farklı kılan eğitim öğretim gören öğrencilere farklı yaş gruplarının eğitim ihtiyaçlarına göre düzenlenen eğitici seminerlerinin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlere yönlendirilerek gençlere koruyucu, önleyici hizmet vermektir” dedi.
Kızlarda 500 metre yüzme yarışının birincisi Datça Anadolu Lisesi’nden Sırma Demirelli oldu. İkinciliği yine Anadolu Lisesi’nden Nisa Yazıcı, üçüncülüğü ise yine aynı okuldan Sude Oğuz kazandı. Erkekler 700 metre yüzme yarışını ise birinciliği şehit Ersoy Yorulmaz Lisesi’nden Suat Sönmez, ikinciliği Anadolu Lisesi’nden Kaan Çora, üçüncülüğü ise yine Anadolu Lisesi’nden Erdoğan Karadağlı kazandı. Kızlara ödüllerini Muğla milli eğitim müdürü Celalettin Ekinci erkeklere ise ödüllerini Datça kaymakamı Vehbi Bakır verdi.
Derece elde eden sporcular Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ile Muğla ilinin 11 ilçe milli eğitim müdürü ile topluca resim çektirdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.