Datçalılar bisiklet turunda buluştu

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:12 'de eklendi ve 799 kez görüntülendi.

datcalilar165165165165Datça’da amatör bisikletçilerin öncülüğünde düzenlenen bisiklet turu, yer yaştan vatandaşı bir araya getirdi.

Haber Merkezi

Datça’da amatör bisikletçilerin öncülüğünde düzenlenen bisiklet turu, yer yaştan vatandaşı bir araya getirdi. Halk Bisiklet Turu Palamutbükü Nostalji kafe önünde başladı. 10 yaşla 65 yaş arası 40 bisiklet severin katıldığı bisiklet turuna katılanlar ilk Molayı Çeşme Köy kahvesinde verdiler. Burada verilen çay molasından sonra yaşlı ve üç tekerlekli bisikletçiler Palamütbükü’ne dönerken Mösyö önderliğinde grup Yaka Köyü’ne doğru pedal çevirdi. Palamütbükü sakinleri ve Jandarma Komutanlığı 20 civarı genç bisiklet severe eskort yaparak güvenliklerini sağladı. Yaka Köyünde bulunan Betçe tabiri ile Heykel Müzesi ‘ni ziyaret eden gençler burada bulunan sanat eserlerini gezerken Heykeltıraş sanatçıları ile sohbet ettiler.

Müze ziyaretinden sonra yaka yağ mengenin karşısında yaşayan ressam Fevzan Alasya’yı ziyaret eden bisikletçiler üçer kişilik gruplar halinde atölyeyi gezerek Resim ve Sanat konusunda sohbetlerde bulundu.

Kumyer mevkiinden dönüşe geçen bisikletçiler başlama noktasında turu bitirdi. Nostalji Kafe’de yapılan bisiklet turu değerlendirilmesinde Palamut bükü gençler tekrar böyle bir gezi yapmak istediklerini dile getirdiler. Palamut bükü sakinleri seneye Knidos ve Mesudiye Sahil Yoluna yeni turlar düzenlemek istediklerini Datça’da bulunan Dadya Bisiklet Grubu ile tekrar yeni organizasyonlar yapabileceklerini söylediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.