Datça’daki market soyguncuları tutuklandı

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 21:11 'de eklendi ve 922 kez görüntülendi.

datcamarket12316546153Datça’da jandarmanın titiz çalışması sonucu bir hırsızlık şebekesi çökertildi. Muğla ilinin yanı sıra Aydın başta olmak üzere Egenin değişik illerinde çok sayıda hırsızlık olayına karışan ve sabıka dosyası kabarık olduğu belirtilen hırsızlar cezaevine gönderildi.
Haber Merkezi
Datça’da jandarmanın titiz çalışması sonucu bir hırsızlık şebekesi çökertildi. Muğla ilinin yanı sıra Aydın başta olmak üzere Egenin değişik illerinde çok sayıda hırsızlık olayına karışan ve sabıka dosyası kabarık olduğu belirtilen hırsızlar cezaevine gönderildi. Bilindiği gibi Datça’da yaz sezonu ile birlikte artan hırsızlık olayları nedeniyle denetimleri sıklaştıran Jandarma ekipleri, önceki gece sabaha karşı bir marketi soyan hırsızları vatandaşların da desteği ile kısa sürede yakaladı. Yakalanacağını anlayan şüpheliler çaldıkları malzemeleri yola bırakıp kaçmak istemiş ancak jandarmanın takibi sonucu yakalanmışlardı.
Marketten yaklaşık 15 bin TL’lik eşya çalan M.N. ve İ.S. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Öte yanda çalıntı bölgede çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri, bir araç içerisinde bulunan ve durumundan şüphelendikleri iki kişinin kimlik kontrolünü yaptı. Araç içerisindeki iki kişinin de işledikleri bir suçtan dolayı haklarında açılan dava nedeniyle tutuklama kararları bulunduğu ve kaçak oldukları anlaşılınca şahıslar Adliyeye teslim edildi.
Tutuklanan hırsızlık olayı zanlıları ise Muğla F tipi cezaevine gönderildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.