Datça’da ‘Köy Bizde Kalsın’ yürüyüşü

Bu haber 17 Eylül 2013 - 17:15 'de eklendi ve 660 kez görüntülendi.

datcadabizimkoy132134613154132132132Muğla’nın Datça ilçesinde ‘Bizim köy bizde kalsın. Şehirler Aç Kalmasın’ yürüyüşü ve toplantısı yapıldı.
Haber Merkezi
Muğla’nın Datça ilçesinde ‘Bizim köy bizde kalsın. Şehirler Aç Kalmasın’ yürüyüşü ve toplantısı yapıldı.
Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu’nun 9 Eylül’de Fethiye’den başladığı yürüyüş, Ortaca, Köyceğiz ve Marmaris’ten sonra Datça’da devam etti. Yürüyüş güzergahı olarak Datça’nın Sındı köyü seçildi.
Sındı köylüleri ve yakın yerlerden gelenlere seslenen Hamdi Topçuoğlu, “Büyükşehir yasasını kimse tam olarak bilmiyor. Zaten bu yasa kamuoyunda çok tartışılmadan çıkmıştır. Artık köylü değilsiniz. Köylü olarak bir karış yeriniz kalmadı, mahalle oldunuz. Mahallelerin bütçeleri yoktur. Artık bütçeniz de olmayacak. Proje, yatırım gibi işleri sizin adınıza, şehir belediyeleri yapacak. 20 dönümden az toprağınız size ait değildir. Yeni toprak yasası ile küçük topraklarınız birleştirilecek. İstediğiniz gibi hayvan yetiştiremeyeceksiniz. Emlak vergisi ödeyeceksiniz. Kuyudan çektiğiniz suyu şebeke suyuna bağlayıp belediyelere su parası ödeyeceksiniz. Ne yapacaksak birlikte yapacağız. Vakit geçmiş değildir. Buradan sonra tüm Muğla çevresini gezip bunları anlatacağız. Gerekirse Türkiye’yi adım adım gezeceğiz. Biz istersek bunu değiştirebiliriz. Toplantıda köylülerin Büyükşehir Kanununu bilmedikleri de gözlendi” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.