Datça’da gizli baz istasyonu tepkisi

Bu haber 22 Mayıs 2014 - 0:05 'de eklendi ve 861 kez görüntülendi.

datcagizlibazzDatça’nın Özbel Mevkiindeki bir trafoya gizlice baz istasyonu kurulduğu iddiası tartışmalara neden oldu.

Haber Merkezi

Datça’nın Özbel mevkiindeki bir trafoya gizlice baz istasyonu kurulduğu iddiası tartışmalara neden oldu. Trafoya kurulumu yapan ekibin güneş enerjisinden faydalanarak trafoları soğutmak için bir düzenek yaptıklarını ve bu düzeneklerinin deneme amaçlı olduğunu söylemesine rağmen; mahalle halkı ise gizli baz istasyonu olduğunu iddia ettikleri düzeneğin kaldırılmasını talep etti.

Ayrıca trafo yakınlarında bir de anaokulunun bulunması tehlikeyi bir kat daha arttırdığını ifade eden mahalle sakinlerinden Tahir Ağaoğlu, “Işınlara maruz kalmayalım diye geceleri hiçbir cihazı açık bırakmıyoruz. Böyle bir durumda böyle bir hassasiyet gösterirken, birilerinin yerleşim alanı içerisine baz istasyonu dikmesi hiç hoş karşılanacak bir durum değil. Burada tüm operatörler en kör noktada dahi çekebiliyor. Buna rağmen baz istasyonu dikilmesine mahalle halkı olarak kınıyoruz” dedi.

Trafoya dikilen direklerin dikkat çekmemek için tüm gün kamyon içerisinde trafo önünde beklediğini söyleyen Ağaoğlu, “Gece hava karardı apar topar büyük bir vinç yardımıyla direkleri diktiler. Bu işlemi gece yapmaları ayrı bir mana kazandırıyor. Mahalle halkı olarak imza topluyoruz. Bununla ilgili Belediye’ye gidip şikayette bulunacağız” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.