Datça’da Canca ve Cebeci adına hatıra ormanı oluşturuldu

Bu haber 13 Nisan 2015 - 23:15 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

aaaaDatça Garnizon Komutanlığı anlamlı bir etkinliğe imza attı. Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda 2010 yılında askerlik hizmetini yaparken vefat eden iki er Ömür Canca ve Tevfik Cebeci anısına ‘Hatıra Ormanı’ oluşturuldu.

Haber Merkezi

Mandalya bölgesinde yer alan 20 dönüm alanda oluşturulan Hatıra Ormanı’na dikilen 350 adet palmiye, çam fıstığı, meşe palamudu ve keçi boynuzu fidanına ilave olarak 400 adet fıstık çamı ile 250 adet kara Selvi fidanı dikildi. Erlerin adına ise birer çınar fidanı dikilerek isimlikleri asıldı.
Hatıra Ormanı fidan dikim törenine Datça ilçe Kaymakamı Hamdi Üncü, Emniyet Müdürü Cüneyt Bilen, Datça Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ayrancı, Mal Müdürü İmran Öğütveren Çiftçi, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Engin Dal, Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın, İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz, Nüfüs Müdürü Ahmet Naci Azar,.Nike Füze Üs Komutanlığı personeli ve Datça Yürüyüş Grubu katıldı.
Renkli görüntülere sahne olan ağaç dikimi töreninde konuşan Albay Erdal Maviş farkındalık oluşturmak amacıyla söz konusu alanda küçük bir hatıra ormanı kurmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Albay Maviş, “Aramızdan ayrılan iki erimizin adlarının bu ormanda yaşaması bizim için küçük de olsa bir teselli olacaktır. Ayrıca ağaca, çevreye olan duyarlılığımızı bir kez daha buradan dile getirmek istiyoruz. Arazi taleplerini karşılayan Mal müdürümüze, büyük emeklerle yetiştirdiği 400 çam fıstık fidanını bağışlayan Emekli Alb. Ali Avsever’e ve fidan dikim törenine katılan her kurum ve şahsa teşekkür ediyorum. Bu alan, çevresiyle birlikte 10 yıl sonra çok güzel bir orman olacak. Ancak dikim kadar bu alanın bakımının da önemli bir sorumluluk gerektiğinin bilincinde olarak bakımı konusunda olduğu kadar ilçemizde yeşil alanların çoğaltılması konusunda desteklerimiz devam edecektir.” dedi.
Dikilen fidanlara tek tek can suyu verildi. Daha sonra vefat eden erler adına İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz tarafından Yasin-i Şerif okundu. Günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile fidan dikim töreni sona erdi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.