Datça’da armut ağaçları ikinci kez çiçek açtı

Bu haber 20 Eylül 2015 - 23:23 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

datcaaaaMuğla’nın Datça ilçesinde bir bahçedeki armut ağaçları görenleri hayrete düşürüyor. Bir yanda meyve veren ağaçlar, henüz mevsimi olmamasına rağmen diğer yandan yeniden çiçek açıp ikinci meyve hazırlığına başladı.

 

Yaz sıcaklarının hüküm sürdüğü Datça’da hava sıcaklarına rağmen armut ağaçları çiçek açıp meyve verme hazırlığına başladı. Emekli öğretmen Hüseyin Köse’nin (62) bahçesinde bulunan armut ağaçları bu dönemde çiçek açarak görenleri şaşırttı.
Gördüğü durum karşısında çok şaşırdığını belirten Hüseyin Köse “Normalde bu ağaçlar armudu kış aylarında verir. Ancak şu anda ağaçlarda çok sayıda armut var aynı zamanda ağaç çiçek açtı. Daha üzerindeki meyveleri koparıp yemedik ancak baktık ki ağaç yeniden çiçeklenmiş. Halbuki Ankara armudu dediğimiz cins olan bu armutlar genelde kış aylarında meyve verir ancak havaların aşırı sıcak geçmesine rağmen ağaçlar bir taraftan çiçek açıp bir taraftan meyve veriyor. Biz de şaşırdık sanırım havaların sıcak geçmesi ağaçların erken uyanıp meyve vermesine sebep oldu”. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.