Datça’da 105 dekara badem fidanı dikildi « Hamle Gazetesi

Datça’da 105 dekara badem fidanı dikildi

Bu haber 28 Haziran 2016 - 21:11 'de eklendi ve 596 kez görüntülendi.

DATÇA’DA 105 DEKARA BADEM FİDANI DİKİLDİ DATÇA’DA BADEM EYLEM PLANI KAPSAMINDA 105 DEKAR ALANDA 6 BİN 500 ADET BADEM FİDANI DİKİLDİ.Datça’da badem eylem planı kapsamında 105 dekar alanda 6 bin 500 adet badem fidanı dikildi.
Haber Merkezi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde ‘Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Projesi’ ve ‘Badem Eylem Planı’ kapsamında çalışmalar devam ediyor. Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Datça Orman İşletme Şefliğince badem ağaçlandırması gerçekleştirildi. Sındı Mahallesi yakınlarında 297 nolu bölmede 105 dekarlık alanda gerçekleştirilen ağaçlandırmada 6 bin 500 adet badem fidanı dikildi. Dikimi yapılan fidanlar daha sonra Datça yöresinin yerli türü olan ‘Nurol Bademi’ ile aşılanacak. Sındı Köyü Muhtarı Yasin Özen ve Sındı Köyü Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ömer Orhan, yapılan badem ağaçlandırması için orman teşkilatına teşekkür ettiler.
Datça Orman İşletme Şefi Uğur Orhun, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca başlatılan ve Orman Genel Müdürlüğünce yürütülen ‘Badem Eylem Planı’ kapsamında bu badem ağaçlandırmasını yaptıklarını söyledi. Badem ağaçlandırması yapılan alanın 48 parsele bölündüğünü belirten Orhun, bu alanların daha sonra 48 aileye ücretsiz teslim edileceğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.