Datça, Türkiye ile birlikte kitap okudu

Bu haber 03 Nisan 2014 - 18:56 'de eklendi ve 623 kez görüntülendi.

datcaturkiyekitap61516515Kütüphaneler Haftası nedeniyle Datça Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen kitap okuma etkinliğine katılan vatandaşlar, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikte kitap okudu.

Haber Merkezi

81 ilde 12.30-13.00 saatlerinde eş zamanlı gerçekleşen kitap okuma etkinliğinde Datçalı öğrenci, genç ve yetişkinler bir araya gelerek kitap okudu. ‘Datça Kitap Okuyor’ adı altında düzenlenen etkinlikte bir araya gelen öğrenci, genç ve yetişkinler kitap okuyarak etkinliğe ortak oldu. Datça Kütüphanesi tarafından en çok kitap okuyan çocuk ve yetişkin okuyuculara hediye ve teşekkür belgesi verilirken, 2013 yılında kütüphaneye en fazla kitap bağışında bulunan Deniz Çeri’ye de teşekkür belgesi verildi.

Etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş, “Kitap okumanın aileler tarafından desteklenmesini istiyorum. Çünkü çağımızda televizyon, internet, cep telefonu, bilgisayarlar teknolojik donanımlar çocuklarımızı kendisine bağlamış durumda. Bunlarda çocukların konuşmalarını, doğru cümleler kurmalarını, dünyayı farklı yönlerde tanımalarını olumsuz yönde etkiliyor. Onların sosyalleşmelerini etkiliyor. Çocukların kitap okunması yönünde teşvik etmeliyiz. Hem sosyalleşmeleri için hem de kendilerini iyi ifade edebilmeleri için hem kitabın kokusunu alabilmeleri için ellerinde bir metanın olduğunu fark edebilmeleri için kitapla birleşmeleri lazım. Bu konuda velilerden destek istiyorum. Bugün burada ödül alan öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Umarım ileride daha güzel hediyeler alırlar” dedi.

Daha sonra en iyi kitap okuyan ve en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.