Datça girişimcilik eğitimleri sona erdi

Bu haber 17 Mart 2015 - 0:50 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

datcagirisGirişimcilik Haftası kapsamında 2 Mart Pazartesi günü Datça’da başlayan 2’nci tur girişimcilik eğitimleri 10 Mart Salı günü sona erdi. Kursiyerler sertifikalarını pasta keserek kutladı.

Haber Merkezi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) düzenlediği, Datça’nın 2 Mart Pazartesi günü başlayan ve 9 gün süren 2’nci tur KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri sona erdi. Bodrum Yönetim Danışmanlık firma yetkilisi Mehmet Billorer tarafından verilen eğitimlere 30 kişi katıldı. 9 gün süren eğitimlerin ardından girişimcilik sertifikası almaya hak kazanan öğrenciler, kursun sona ermesini pasta keserek kutladı. Kursun gerçekleştirildiği Kazım Yılmaz Okulu Müdüresi Fatma Bahadır’ı da pasta kesme törenine davet eden kursiyerler kurstan memnun ayrıldılar.

KOSGEB – MUTSO işbirliği ve MUTSO organizasyonu ile verilen eğitimlerde kursiyerler, iş planı nasıl yapılır, iş kurarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, hangi planlamalar yapılmalı ana başlıkları altında girişimcilere detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Girişimciler eğitimden sonra sunacakları iş planı ile kuracakları işler için KOSGEB’in 30 bin TL hibe, 70 bin TL kredi desteğinden yararlanabileceklerdir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.