Datça Ak Parti kongreleri tamamladı

Bu haber 15 Ocak 2015 - 0:26 'de eklendi ve 873 kez görüntülendi.

datcaakpppAK Parti Datça İlçe Teşkilatı’ndan ilçe kongresinin ardından Kadın ve Gençlik Kolları seçimleri de tamamlandı.

Haber Merkezi

Datça AK Parti’de iki gün arayla iki ayrı kongre heyecanı birden yaşandı. Geçen 7 Aralık’ta yapılan ilçe kongresinin ardından AK Parti İlçe Teşkilatı’nda bu kez partili kadınlar ve gençler, başkan ve yönetim kurulunu belirlemek üzere sandık başına gitti. Tek listeler halinde gidilen kongrelerde, Tuğba Çolakoğlu Öneren daha önce atanarak geldiği ilçe kadın kolları başkanlığı görevini bu kez seçilerek üstlenirken İlçe Gençlik Kolları’nın yeni başkanı ise Tolga Coşkun oldu.
AK Parti Datça Gençlik Kolları’nın 4. Olağan Genel Kurulu, 9 Ocak Cuma günü saat 18.00’da İlçe parti binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula, Ak Parti Datça İlçe Başkanı Mehmet Cennet, Belediye Meclis Üyeleri Bülent Sancaktar, Serbülent Demirelli, Ümit Temel, İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Talha Aslan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuğba Çolak Öneren, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Kongrede Divan Başkanlığı’na İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Talha Aslan, Başkan Yardımcılığına İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi Cengizhan Güngör, katip üyeliklerine de İl Gençlik Kolları Dış İlişkiler Başkanı Gülen Öner ve İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi Şahin Pökün getirildi.
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde, 390 üyeden oy kullanan 147 üyenin tamamının oylarını alan Tolga Coşkun Ak Parti İlçe Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu. Tolga Coşkun başkanlığındaki yeni yönetimde Mustafa Özer, İbrahim Balcıoğlu, Erkut Ulu, Kısmet Sırtlan, Çağrı Kuzu, Büşra Örs, Esat Uçar, Nuri Eser, Azat Kılıç, Emre Yıldırım, Hüseyin Özcan, Mert Gürler, Oğuz Gülada ve Mustafa Candeğer’den oluştu. Yedek üyelerde ise Fırat Karadağlı, Mustafa Tabak, Serkan Deniz, Refik Fenerci, Arda Yolcu, Osman Akyel, Serkan Bölükbaş, Tarık Karacan, Anıl Palas, Gökay Kaba, Emre Sarı, Mehmet Öztaş, Kübra Örs, Fatih Tunç ve Ayşe Toprak isimleri yer aldı.

Öneren bu kez seçilerek geldi

AK Parti ilçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi’nde ise daha önce atama ile gelen Tuğba Çolakoğlu Öneren, seçime tek liste halinde girerek bu kez seçilmiş başkan oldu.
Tuğba Çolakoğlu Öneren, Kadın Kolları Başkanlığı görevini 7 aydır yürütmekte olduğunu belirterek ‘Yeni bir ekip oluşturmamıza rağmen, güzel bir ekip çalışmasıyla çok güzel başarılara imza atmaya çalıştık. Yeni dönemde de bu güzelliklere yenilerini ekleyeceğiz. Ak Parti felsefesini çalışmalarımızla Datça insanına yansıtıp, takdirlerini kazanmak olacaktır” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle girilen seçimde, 400 üyeden 213’ü oy kullandı. Kullanılan oyların tamamını alan Tuğba Çolakoğlu Öneren daha önce atanarak geldiği ilçe kadın kolları başkanlığı görevini bu kez seçilerek üstlendi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.