Dalyan’da yeni yıl pazarı

Bu haber 18 Aralık 2017 - 1:05 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesinde kurulan “Geleneksel Dalyan Yeni Yıl Pazarı” renkli görüntülere sahne oldu.

Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneğince, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Ortaca Belediyesinin katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan pazarda yaklaşık 250 stant yer aldı.
Pazara, Dalyan ve Ortaca’nın yanı sıra Fethiye, Göcek, Marmaris, Köyceğiz, Dalaman ile Aydın’dan yerli ve yabancı vatandaşlar ilgi gösterdi. Etkinliğe katılan çocuklar Noel Baba ile fotoğraf çektirme imkânı bulurken, çeşitli animasyon gösterileri ziyaretçilerin beğenisini kazandı.
Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’te pazarı ziyaret ederek, stantları gezdi.
Dalyan nüfusunun yüzde 10’unu yabancı uyruklu vatandaşların oluşturduğunu dile getiren Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Sezgin Yiğit, bu tarz etkinliklerin kültürlerin kaynaşmasına katkı sağladığını söyledi.
Yiğit; “Fethiye, Göcek, Marmaris, Köyceğiz, Dalaman’ın yanı sıra Aydın’dan katılım var. Yerli ve yabancı vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile karşılaştık. Adeta bir kültür birleşmesi yaşandı. Bu tür organizasyonlar ile Dalyan’ın tanıtımını sezonun dışına çıkararak, bölgedeki esnaflarımıza destek olmak. Katılımın çok güzel olması bizi de mutlu etti. Pazarda yabancı vatandaşlar kendi kültürlerinin ürünlerini sergiledi, yöremizin insanı da kendi kültürümüzün ürünlerini pazara taşıdı. Organizasyona desteklerini esirgemeyen başta Valiliğimiz, Muğla Ticaret ve Sanayi Odamız, Ortaca Belediye Başkanlığı, DALKO ve tekne kooperatifimize teşekkür ediyorum. Her yıl üstüne koyarak etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.