Dalyan’da Noel pazarı « Hamle Gazetesi

Dalyan’da Noel pazarı

Bu haber 30 Kasım 2015 - 23:27 'de eklendi ve 447 kez görüntülendi.

DALYAN’DA NOEL PAZARI KIŞ ŞENLİKLERİNDE KURULAN PAZARDAN ELDE EDİLEN GELİR ORTAOKULA BAĞIŞLANACAKYerleşik yabancılar tarafından kurulan Noel Pazarı’ndan elde edilecek gelir ortaokula bağışlanacak.

Muğla’nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Dalyan Mahallesi’nde her yıl yerleşik yabancılar tarafından kurulan ‘Noel Pazarı’ yeni yıla sayılı günler kala yeniden kuruldu.
Dalyan Mahallesinde King Emlak işletmecisi Fazile Zahir ve eşi Sezgin Yiğit’in öncülük ettiği Noel Pazarı Cumhuriyet alanında kuruldu. Noel pazarına Dalyanda ve bölgede yaşayan yabancılar yoğun ilgi gösterdi. 80 adet standın kurulduğu pazarda yerleşik yabancılar, ev hanımları ve sivil toplum kuruluşları yer aldı. Pazardan elde edilen gelir ise Dalyan Naciye Tınaztepe Ortaokuluna bağışlanacak.
Kış şenliğinde kurulan Noel pazarından elde edilen gelirin Dalyan Naciye Tınaztepe Ortaokuluna bağışlanarak eğitime katkı sağlanacağını belirten Didem Ördekoğlu, Dalyan kış şenliğinin bölgede yaşayan insanların sosyalleşmesine katkı sağladığını ifade etti.
5 yıldır, King Emlak işletmecisi Fazile Zahir ve eşi Sezgin Yiğit, önderliğinde Dalyan Cumhuriyet meydanında Noel pazarını kurduklarını söyleyen Ördekoğlu, ‘’5 senedir Dalyan kış şenliği etkinliği düzenleniyor. Stantlarımızda çeşitli ürünler satışa sunuluyor. Çeşitli oyunlarımız ve çekilişlerimiz var. Burada elde edilen gelir ise Naciye Tınaztepe Ortaokuluna yardım amaçlı bağışlanıyor. Bölgemizde yaşayanların bu tarz etkinliklere sıcak baktığını görüyoruz. Noel Baba çok ilgi gördü. Ayrıca bu etkinliğimizi Bahar şenliği ve Yaz şenliği olarak da organize etmeyi düşünüyoruz. Yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz gelip pazarı geziyorlar. Pazarda çok fazla ürün çeşidi var. Bu şenlikler insanların sosyalleşmesine yardımcı oluyor’’ dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.