Dalyan’da Bostancı Fidanlar Toprakla Buluştu

Bu haber 23 Mart 2016 - 0:06 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

DALYAN’DA ORMANCILIK HAFTASINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTUDalaman Orman işletme Müdürlüğü Ormancılık Haftası nedeni ile Ferudun-Haludun Tınaztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesine öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde sığla ile selvi ağacı fidanı dikti.

 

Muğla Orman Bölge Başmüdürlüğü’ne bağlı Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Dalyan Mahallesi’nde bulunan Ferudun-Haludun Tınaztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesine öğretmenler ve öğrenciler tarafından sığla ile selvi ağacı fidanı dikildi.

 

Ormancılık Haftası nedeniyle fidan dikimi öncesi konuşan Dalaman Orman İşletme Müdürü Adem Acar, “Bu hafta Ormancılık Haftası nedeniyle sizlerle birlikte okulunuzun bahçesine ağaçlandırmak istedik. Sizler okulunuzdan mezun olduktan sonra bu diktiğiniz bu fidanlar ağaç olarak kalacaktır. Herkesin bir ağacı olmalıdır. Burada diktiğiniz fidanların dışında birer adette sizlere fidan vereceğiz. Verilen fidanları bahçenize dikip, sizlerin de birer ağacı olacaktır” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.