Dalyan’a hayran kaldılar

Bu haber 24 Mayıs 2015 - 23:48 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

dalyannn90 takımın 252 araba ile katıldığı Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne katılanlar Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldılar.
Kadir Tamer
Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Dalyan-İztuzu etabına katılan ekipler, Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldılar.
12 gün önce Almanya’dan başlayan ve Dalyan’a ulaşıncaya kadar 7 bin kilometre yol kat eden ekipler, Rallinin ilk etabında Dalyan merkezden yola çıkarak, Dünyaca Ünlü İztuzu Plajı’nın Kuşbakışı izlendiği Radar tepesine ulaştılar. Türk ve Alman gazetecilere İztuzu Plajı’na hayran kaldıklarını anlatan ekipler, daha sonra Dalyan’a geri döndü.
Rallinin ikinci etabında ise teknelere binip ve kaya mezarlarının fotoğrafını çektikten sonra kanal üzerinde bulunan Kıngfısher tabelasının kuş fotoğrafını çektikten sonra İztuzu’na geçtiler. İztuzu Plajı’nda denize giren ve Caretta Caretta’ların korunmasına yönelik çalışmalar hakkında bilgi alan ekipler, İztuzu Plajı’nda denize girmenin keyfini de çıkardı.
Tekneyle Dalyan’a dönen ekipler, tarihi kaya mezarlarını da fotoğraflamayı ihmal etmediler. Ekipler, 2 gün boyunca kaldıkları Dalyan’da gördükleri yoğun ilgi ve alaka nedeniyle yöre halkına teşekkür ettiler.
Yorgunluk attılar
Dalyan’daki Kaunos Çay Bahçesinde düzenlenen geceye katılan ekipler, Yöresel şarkılar, ezgiler ve dans gösterileri eşliğinde yorgunluk attı.
Gecede, Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne emeği geçen Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Rallinin Ana Sponsoru YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Başkanı Nadir Serin, İstanbul Turizm Müdür Yardımcısı Hüseyin Gazi Coşan, Tiyatrocu ve Turizm Elçisi Selin İşcan, Rallinin sponsorlarından Ali Mürşit Yağmur ve Denizhan Yılmazer’e plaket takdim edildi.
Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ve Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Ralli’nin Dalyan’da yapılması sürecinde yoğun çaba harcayan Rallinin Ana Sponsoru YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç ile diğer emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Rallinin Ana Sponsoru YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, gecede yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Almanya’nın Oberstaufen kentinden yola çıktıktan sonra ülkemize gelen ve Dalyan’da 2 gün boyunca konaklayan konuklarımıza teşekkür ediyorum. Allgau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin etapları arasına Dalyan’ın dahil edilmesi bölgemizin tanıtımına ciddi katkı sağladı. Bu rallinin her yıl burada tekrarlanmasını diliyorum. Ayrıca, bizi bu süreçte yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.”
Ralliye katılan ekipler, bu sabah törenle Dalyan-Dalaman rotasını izleyerek Antalya’ya gitmek üzere uğurlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.