Dalamanlılar sivil havacılık okulu için buluştu

Bu haber 15 Eylül 2013 - 22:40 'de eklendi ve 846 kez görüntülendi.

dalamansivilhavacilik12132416413213132Dalaman Yüksek Öğrenim Kurumları Geliştirme Derneğince düzenlenen Muğla Üniversitesi Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nun sorunları ve çözümlerinin tartışıldığı toplantı Sığla Restoran’ta yapıldı.
Haber Merkezi
Dalaman Yüksek Öğrenim Kurumları Geliştirme Derneğince düzenlenen Muğla Üniversitesi Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nun sorunları ve çözümlerinin tartışıldığı toplantı Sığla Restoran’ta yapıldı. Yapılan toplantıya Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör vekili Doç. Dr. Mustafa Işıloğlu, Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Haşim Kafalı, Dalaman Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Yorulmaz çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.
Programın açılışında konuşan Dernek Başkanı Süleyman Şahin, üniversitenin hangi şamada olduğunu ve neler yapılması gerektiğini anlatarak çalışmalara katkı verenlere teşekkür etti.
Çalışmayı önemsediğini ve bir an önce icraata geçilmesi gerektiğini belirten Kaymakam Yılmaz Şimşek, “Artık icraata geçelim. Çünkü bu okul ilçemiz ve Muğla için önemlidir. Üniversiteler bir kentin sadece sosyal hayatında değil, ekonomik hayatta da çok önemli yeri vardır. Açılacak bir üniversitenin büyük olması o şehrin gelişmişliği ile orantılıdır. Biz de bu anlayışla yola çıkarak Dalaman’daki Üniversitemizi daha da büyütme gayreti içerisindeyiz. Hepinizin bildiği gibi İlçemizde Sivil Havacılık Yüksek Okul kurulma kararı alınmıştır. Bu okulumuza müdür atandı. Ancak sadece müdürün atanmasıyla iş bitmiyor. Üniversitenin açılabilmesi için fiziki mekana binaya ihtiyacımız var. Burada bize, sivil toplum kuruluşlarına, özel sektöre ve kamu kuruşlularına ve herkese büyük görevler düşüyor” dedi.
Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Vekili Doç.Dr. Mustafa Işıloğlu, Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Haşim Kafalı, Dalaman Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Yorulmaz, açılacak olan Dalaman Sivil Havcılık Yüksek Okulu hakkında bilgi verip, gelecek yıl öğrenci alımlarına başlanabileceğini bildirdiler.
AK Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Onur Turgut ise; “ Yaptığımız girişimler sonun da Dalaman Sivil Havacılık Yüksek Okulu’nun yerini tespit ettik. Bundan sonra çalışmalarımıza okulun binasının yapımı için çalışacağız. Biz her zaman hazırız. Parayı da bulacağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.