Dalaman’da biçerdöver kontrolleri devam ediyor

Bu haber 04 Haziran 2013 - 10:51 'de eklendi ve 724 kez görüntülendi.

bicerdover123165413213Dalaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından hububat alanlarında biçerdöverle ürün hasat kontrollerine hız verdiği bildirildi.
Haber Merkezi
Dalaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından hububat alanlarında biçerdöverle ürün hasat kontrollerine hız verdiği bildirildi. Dalaman İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Akdeniz’in yaptığı açıklamada: “İlçemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “2013 Yılında Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı” doğrultusunda, biçerdöverle ürün hasadında tarla kontrol çalışmaları devam ediliyor.
“Çalışmalar doğrultusunda valilik tebliği, çiftçilere yönelik sirküler mektup, kontrollerde görev alacak teknik elemanların listesi, dane kaybının önemi ve önlenmesiyle ilgili bilgileri içeren broşürlerin hazırlandığı belirtilerek, bunların mahalle ve Köy Muhtarlıklarına, Ziraat Odası Başkanlığına, biçerdöver sahiplerine ve Çiftçi Malları Koruma Başkanlıklarına gönderildiği bildirildi.
Konuyla ilgili olarak teknik elemanlarca merkez ve köylerde gerekli açıklama ve eğitimlerin verildiği bildiren Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Akdeniz; “Bu çalışmalarda olası bir dane kaybının önüne geçilerek hem üreticilerin emeklerinin karşılığını almaları, hem de ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Kontrollerin mesai saati gözetilmeksizin aralıksız olarak hasat sezonu boyunca devam edecektir. Tüm Üreticilerimize bereketli hasatlar dilerim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.