Dalaman’da acil sağlık standı açıldı

Bu haber 04 Aralık 2015 - 0:43 'de eklendi ve 520 kez görüntülendi.

DALAMAN’DA ACİL SAĞLIK STANDI AÇILDI 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASINDA 112 ACİL SAĞLIK EKİPLERİ İLE ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİBİNİN (UMKE) FAALİYETLERİ TANITILIYOR112 Acil Sağlık Hizmetleri haftasında 112 Acil Sağlık ekipleri ile Ulusal Medikal Kurtarma ekibinin (UMKE) faaliyetleri tanıtılıyor.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde Sağlık Müdürlüğü tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle tanıtım standı açıldı.
Her yıl kutlanacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeni ile Dalaman Anadolu Lisesi bahçesinde açılan stantta 112 Acil Sağlık ekipleri ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin (UMKE) faaliyetleri tanıtıldı. Stantlardaki görevliler tarafından Sağlık Bakanlığının 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi gibi dikkat çeken konularda bilgi verildi.
Stand açılışına Kaymakam Yılmaz Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı Erhan Turgut, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Olgun Şimşek, daire amirleri ve öğrenciler katıldı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.