Dalaman-Moskova uçuşları başlıyor

Bu haber 06 Nisan 2019 - 2:27 'de eklendi ve 777 kez görüntülendi.

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, 4 Mayıs itibariyle Pegasus Havayollarının tarifeli direk Dalaman-Moskova uçuşlarının başlayacağı müjdesini verdi. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu Dalaman-Moskova tarifeli direk uçuş seferlerinin başlamasının önemli olduğunu kaydederek, “Bu tür çalışmalar ile bölgemizde turizmin 12 aya yayılması sağlanacak” dedi.

Kadir Tamer

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, 4 Mayıs itibariyle Pegasus Havayollarının tarifeli direk Dalaman-Moskova uçuşlarının başlayacağı müjdesini verdi.

Pegasus Havayollarının tarifeli direk Dalaman-Moskova uçuşları başlaması konusunda bir açıklama yapan Güvenç, “İlk etapta haftalık 1 uçuş olarak planlanan program 29 Mayıs itibariyle haftalık 2 uçuşa çıkacak. Dalaman kalkışlı uçuşlar Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleşecek. Uçuşlar bölgemize ve turizm sektörüne hayırlı olsun” dedi.

Sevindirici gelişme

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu Dalaman-Moskova tarifeli direk uçuş seferlerinin başlamasının önemli olduğunu kaydederek, “Bunlar bizim hep istediğimiz olması gereken şeyler. Bu tür çalışmalar carterın yanında tarifeli seferler olduğu zaman bakanımızın da söylediği gibi nitelikli, otelin içinde kalmayan, şehirde ören yerlerini de gezen bir turist profilini oluşturuyor. Dolayısıyla Moskova’ya uçak seferi konulması bizi oldukça sevindirdi. 4 Mayıs itibari ile başlayacak ama daha sonra uçuşların Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada iki sefere çıkacağını öğrendik. Buda bölgemizdeki bütün sektörleri olumlu bir yönde etkileyecek. Sadece yaz turizmi dediğimiz deniz, kum, güneşe gelen değil, inşaat sektörünü de, şehirde yaşayan esnafı da olumlu yönde etkileyecek. Hatta ve hatta şehrin kalitesini yukarıya çıkartmak adına burada ki yaşam kalitesini de yukarıya çekecek. Biz senelerden beri İngiltere’den THY’nin tarifeli uçak koyması için çalıştık, sunumlar yaptık. THY ile en üst seviyede masaya oturduk ama maalesef gerçekleştirmemiştik. Onu da Sayın Turizm Bakanımız bu işin böyle olduğunu bildiği için gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Çünkü bu sene sloflar alındı ama henüz ilan edilmedi. Tarifeli olarak THY, İngiltere Dalaman uçacak. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman gerçekten turizm yapmaya başlayacağız. Bu tür çalışmalar ile bölgemizde turizmin 12 aya yayılması sağlanacak. Bütün sektörler yaşayacak, halk ta inanacak, esnafta yaşayacak Muğla’yı da, Fethiye’yi de etkileyecek hale gelecek. Bunların hepsi sevindirici gelişmeler” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.