Dalaman, en çok aranan uçuş destinasyonları arasında « Hamle Gazetesi

Dalaman, en çok aranan uçuş destinasyonları arasında

Bu haber 05 Ocak 2019 - 0:51 'de eklendi ve 989 kez görüntülendi.

Dünyaca ünlü The Telegraph Gazetesinde yer alan makalede Dalaman’ın 2018’de en çok aranan uçuş destinasyonları arasında 7. sırada yer aldığı ve bunun Türk turizmi açısından olumlu gelişmelerin göstergesi olduğu ifade edildi.

Haber Merkezi

The Telegraph Gazetesinde 2018 yılında dünya turizminde popüler olan destinasyonların ele alındığı makalede, Moskova,Kiev,Tenerife, Seville, Gran Canaria, Geneva gibi popüler turizm merkezlerinin ardından Dalaman’ın 2018’de en çok aranan uçuş destinasyonları arasında 7. sırada yer aldığı ifade edildi.

Dalaman’ı Sri Lanka, Larnaca ve Pakistan takip etti. Makalede, özellikle İngiliz turistler tarafından tercih edilen bu destinasyonlar arasında Dalaman’ın yer almasının Türk turizmi açısından olumlu gelişmelerin göstergesi olduğu ifade edildi.

YDA Dalaman Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, The Telegraph Gazetesinde yer alan makalede Dalaman’ın 2018’de en çok aranan uçuş destinasyonları arasında 7. Sırada yer almasının sevindirici olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

Dalaman’ın 2018 yılında en çok aranan ilk 10 destinasyon arasında yer alması yıllardır kamu-özel işbirliği bazında ısrarla sürdürülen çalışmaların sonucu. Turizm Bakanlığımızın Amadeus – Tripadvisor -Facebook -Twitter gibi digital devlerle yapmış olduğu programlar ve özellikle İngiltere’de şehirler bazında birlikte yaptığımız saha çalışmalarının sonuçları kendini gösteriyor. Dünya giderek daha fazla dijitalize olurken İngiltere bu konuda başı çekiyor. Ayrıca Ryan Airin Dalaman’a uçuşlarını başlatması vesilesiyle kendi özel bloggerları ile yaptığı Dalaman bölgesi digital çalışmalarınında etkili olduğu anlaşılmaktadır. Yine geçen yıl bölgemizde ağırlanan birçok basın mensubu ve özellikle sezon sonuna doğru 9 İngiliz seyahat yazarı, blogger, gourme ve gazetecinin yarattığı digital dalga oldukça önemliydi. Satışların yüzde 48’ i online olan bu ülkede digital dünyada güçlü şekilde var olmak hayati derecede önemlidir. Tabiatıyla Dalaman’a uçuş yapan tur operatörleri ve havayollarını kendi web siteleride çok önemli ve bu kanallarda güçlü şekilde varlığımızı devam ettirmeliyiz. Yeni sezon başlangıcında Avrupa’da önemli bir digital firma ile İngiltere de geo-targeted bir çalışma başlatmayı planlıyoruz. Böylece tüketici odaklı ve ürün çeşitliliğine dolayisiyla sezon uzatmaya dayalı, örnek bir çalışma olacak. Bu bağlamda, Sayın Turizm Bakanımızın sürekli vurguladığı gibi regular bazda (talep artışını karşılayacak) uçuş frekanslarının artışı önem arz etmektedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.