Dağda mahsur kaldılar « Hamle Gazetesi

Dağda mahsur kaldılar

Bu haber 06 Kasım 2015 - 8:42 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

Dağda mahsur kaldılar  (1)

Dağda mahsur kaldılar

Muğla’nın Ula İlçesi’nde Sakar Tepe mevkiinde dağlık alanda mantar toplamak isteyen 3 arkadaş havanın kararması ile dağda 13 saat mahsur kaldılar. Dağda mahsur kalan 3 arkadaş jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldılar.

Kadir Tamer

Muğla’nın Ula İlçesi Sakar Tepe mevkiinde dağlık alanda mantar toplamak isteyen 3 arkadaş mahsur kaldıkları bölgeden 13 saat sonra kurtarıldılar.

Edinilen bilgiye göre, Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Mahallesi’nden Sakartepe mevkiinde dağlık alana mantar toplamak için çıkan Mehmet Şahin Y. Ahmet B. ve Nihan Ö. İsimli 3 arkadaş havanın kararması sonucu önce yollarını kaybettiler daha sonra sarp bir bölgede mahsur kaldılar. Bunun üzerine 3 arkadaş yakınlarını ve jandarmayı arayarak yardım istediler. 3 arkadaşın yardım çağrısı üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Telefon görüşmeleri sonucu yerleri tespit edilen 3 arkadaşı mahsur kaldıkları bölgede kurtarmak için ekipler çalışmalara başladılar. Havanın kararması ve bölgenin kayalık ve sarp arazi olmasından dolayı ekipler 3 arkadaşa güçlükle ulaştılar.

Sabaha kadar beklediler

Gece olması ve bölge şartlarının elverişsiz olması nedeni ile ekipler 3 arkadaşı havanın aydınlanması ile birlikte bölgeden ayrılmaya karar verdiler. Havanın aydınlanması ile birlikte 3 arkadaş kurtarma ekiplerinin yardımı ile mahsur kaldıkları bölgede çıkartılarak Kuyucak Mahallesi’ne getirildiler. Kuyucak Mahallesi’nde bekletilen ambulansta ilk müdahaleleri yapılan 3 arkadaş daha sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. 3 arkadaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.