Cumhuriyeti öğrenerek kutladılar

Bu haber 01 Kasım 2016 - 0:17 'de eklendi ve 717 kez görüntülendi.

cumhuriyeti-ogrenerek-kutladilar-1Menteşe İlçesi’nde faaliyet gösteren Bal Arısı Kreşinde bulunan çocuklar Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümünü hem eğlenerek hem de öğrenerek kutladılar. Kutlamalar çerçevesinde Mabolla Tiyatro Atölyesi miniklere ‘Cumhuriyet’i Öğreniyorum’ adlı oyunu sergiledi.

Haber Merkezi

Bal Arısı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde Cumhuriyet’in 93. yıldönümü kutlamalarında minikler Cumhuriyeti öğrendi. Kutlamalar geçtiğimiz hafta başından itibaren başladı. Kutlamalar çerçevesinde miniklerin yaptığı parmak baskısı ile Atatürk fotoğraflarının bulunduğu çerçeveler, ‘İşte Cumhuriyetin Kurucusu Atatürk’ çalışmaları kreş bünyesinde oluşturulan Atatürk Köşesi’nde sergilendi. Minikler yaptıkları çalışmalar ile hem eğlendiler hem de Cumhuriyeti öğrendiler.

Tiyatro gösterimi ilgi gördü

Kutlamalar çerçevesinde Mabolla Tiyatro Atölyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı ‘Cumhuriyet’i Öğreniyorum’ adlı oyunu kreş bahçesinde sergilediler. Mabolla Tiyatro Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Önder Çakır, “Her Yaşa Tiyatro” misyonuyla toplumun tüm kesimlerine yönelik oyunlarla tiyatro buluşması gerçekleştirdiklerini belirtti. Her fırsatta tiyatro adına farkındalık yaratmak istediklerini dile getiren Çakır, bu kapsamda geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazır olduklarını, sosyal projelere imza atmak istediklerini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.