Cumhuriyeti denizde kutladılar

Bu haber 29 Ekim 2015 - 23:37 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

CUMHURİYETİ DENİZDE KUTLADILAR MUĞLA SAT DALIŞ EKİBİ, SU ALTINDA TÜRK BAYRAĞI AÇARAK HEM TERÖRÜ KINADI HEM DE CUMHURİYET’İN 92’NCİ YILINI KUTLADIMuğla SAT Dalış ekibi, su altında Türk bayrağı açarak hem terörü kınadı hem de Cumhuriyet’in 92’nci yılını kutladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Muğla SAT dalış topluluğu tarafından su altında kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 92. yıldönümü Muğla SAT Dalış Topluluğu tarafından su altında kutlandı. Türkiye’nin birçok bölgesinde değişik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri düzenlenirken, Muğla’nın Marmaris İlçesinde yaklaşık 55 kişilik dalış ekibi su altında kutlandı. Muğla SAT Dalış Topluluğu tarafından Akdeniz ile Ege’nin kesiştiği Marmaris açıklarında dalış yapan 55 kişilik grup deniz dibinde Türk bayrağı açtı.
55 kişinin katıldığı etkinlik öncesi Marmaris Limanı’ndan açılan gençler, tekne ile Akdeniz ile Ege’nin kesiştiği noktaya hareket etti. Dalış topluluğunun içinde bayanların da bulunduğu dalış ekibi, yaklaşık dev Türk bayrağı ile denize indi. Muğla SAT Dalış Topluluğu Dalış Eğitmeni Egemen Özer, “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’nci yılında 6. Geleneksel kutlamamızı da denizde yaptık. Öncelikle son günlerde terör örgütüne karşı verdiğimiz Şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu yılki Cumhuriyet dalışımızı şehitlerimize armağan ediyoruz. Ülkemizin geçirdiği bu zor zamanlarda birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere karşı birbirimize kenetlenmemizin gerektiği bir dönem içerisindeyiz” dedi.
55 kişilik Muğla SAT dalış ekibi 15 metre derinlikte Türk Bayrağı açtı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.