Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muğla’ya yeni vaatler

Bu haber 07 Haziran 2018 - 1:42 'de eklendi ve 1.271 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri için geldiği Muğla’da vatandaşlara seslendi. Konuşmasına ‘Seni hasretle selamlıyorum Muğla’ diye başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ana muhalefet partisi CHP ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yüklendi. Erdoğan, Muğlalılara hitap ederken Muğla’ya yapılan yatırımları da anlattı. Muğla’ya vaatlerinin arasında “Millet Bahçesi” de yer aldı. “Stadyumun yerine Millet Bahçesi yapalım mı? Başka yerde de stadyum yaparız” dedi.

Kadir Tamer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri için geldiği Muğla’da vatandaşlara seslendi. Konuşmasına ‘Seni hasretle selamlıyorum Muğla’ diye başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi CHP ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yüklendi. Erdoğan, Muğlalılara hitap ederken Muğla’ya yapılan yatırımları da anlattı. Muğla’ya vaatlerinin arasında “Millet Bahçesi” de yer aldı. “Stadyumun yerine Millet Bahçesi yapalım mı? Başka yerde de stadyum yaparız.” dedi.

Muğla’nın kalkınmanın, gelişmenin kıymetini çok iyi bildiğini kaydeden Erdoğan, “Kardeşlerim sizlerle bir kardeş olarak, bir cumhurbaşkanınız olarak açık konuşmak istiyorum. Maalesef geçmiş seçimlerde Muğla’da istediğimizi alamadık. İnşallah bu seçimler bir dönüm noktası olacak. Zira bunun arkasından malum Mart’ta belediye seçimleri geliyor. İnşallah bu seçimlerde Muğla kendine yakışanı yapacak. 24 Haziran’da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti’yi desteklemeye hazır mıyız?” diyerek, kitlenin “Evet” cevabını aldı.

Erdoğan ardından konuşmasına şöyle devam etti:

İnşallah sizlerin desteğiyle Türkiye şahlanacak. Kardeşlerim şunu unutmayın Muğla demokrasi şehridir. Bay Kemal’in dediği gibi değildir. Bay Kemal teröristlerle beraber yürüyor, adayları Muharrem Edirne’dekini ziyaret ediyor. 53 Kürt kardeşimi öldüren adamı ziyaret ediyorlar. Neymiş Cumhurbaşkanı adayıymış, cumhurbaşkanı adayı teröre bu kadar bulaşabilir mi?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, HDP ve PKK’ye yüklenirken, “Şu anda bakın Avrupa’da bunlara gösteri yapma müsaadesi verilirken bizlere izin vermiyorlar. Avrupa’ya sesleniyorum. Batılı kardeşlerim yarın oylama başlıyor. Aman ha sıkı durun, Avrupa’da da sandıkları patlatın. Sizin oradan vereceğiniz sinyal Türkiye’deki inşallah kardeşlerinizin oylarıyla bütünleşecek ve 24 Haziran bambaşka olacak” ifadesinde bulundu.

Seçimlerin demokrasinin adeta er meydanları olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı

Erdoğan, “Ne kadar çok adayla yarışırsak o kadar memnun oluruz. Bay Muharrem’e bir şeyler oldu. İmam hatiplere kafayı takmış. Diyor ki, ‘İmam hatip mezunu değilim ama 3 yıl görev yaptım.’ Bir garip adam. İmam hatip mezunu adam cumhurbaşkanı olmuş, ben de İmam Hatip bitirsem olabilirdim. Sana olamazsın diyen mi var? Ama diyorum ya, sen daha çırak bile olamadın. Biz çıraklığımızı belediye başkanlığı döneminde yaptık.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

İstanbul’da çöp dağları var mıydı? Vardı. Kim vardı, CHP. Biz seçim meydanlarında yaptıklarımızı, halen yapmakta olduklarımızı, yapacaklarımızı, yeni projelerimizi, 2023 hedeflerimizi anlatıyoruz. Ötekiler ne yapıyor? Onlar sadece yıkmayı anlatıyorlar. Bugün size çok farklı bir projeyle geldim. Bugün bu anlattıklarımı, anlatacaklarımı şu ana kadar hiç bire yerde anlatmadım. Bunların kafalarında ve kalplerinde bu ülkeye dair hiçbir proje yok. Onlar Türkiye’yi eski günlerine geri döndürme projesi. Öyle ki tek parti CHP’sine güzelleme yaptıkları bile oluyor. Cumhurbaşkanı adayı olan arkadaşını, ‘Gel bakalım Muharrem’ diye çağırıyorsun, tek adamlık varsa bu. Muharrem de, 1 çıktın yenildin, 2, 3 yenildin diyor. Bunların al birini, vur öbürüne. Bunlara kalsa Türkiye’yi hemen yarın 1940’lara 70’lere 90’lara götürecek.”

19 katrilyonluk yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’ya yapılan yatırımlarla ilgili olarak da, son 16 yılda Muğla’ya 19 katrilyon liralık yatırım yapıldığını kaydetti. Bu konuda “Onlar yıkar, biz yaparız. İnşallah daha çok şeyler yapacağız.” diyen Erdoğan, “Eğitimde 2 bin 975 adet yeni derslik kazandırdık Muğla’ya. Yüksek öğrenim öğrencilerimiz için 2 bin 837 kişilik yurtlar açtık. Muğla’da toplam 5 bin kişilik yurtlar açacağız. Sağlıkta 8’i hastane olmak üzere 30 sağlık tesisi inşa ettik. Toplam 12 sağlık tesisimiz proje sürecinde. TOKİ vasıtasıyla şehrinizde 3320 konut projesini hayata geçirdik. Halen 316 trilyon bedeli olan 11 yol projemiz devam ediyor. Size bir müjde veriyorum, Muğla stadını inşallah Millet Bahçesi’ne dönüştüreceğiz. Yeni stadı da yapacağız inşallah” ifadesinde bulundu.

Konuşmasında Millet Bahçelerinden de söz eden Erdoğan, Muğla’ya yapılan yatırımları anlatırken, yeni vaatlerde de bulundu. Muğla’ya vaatlerinin arasında “Millet Bahçesi” de yer aldı. Erdoğan “Stadyumun yerine Millet Bahçesi yapalım mı?” diye sorup “Evet” cevabı aldıktan sonra “Başka yerde de stadyum yaparız.” dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

12 sağlık tesisimiz proje ve ihale sürecinde. Muğla ve Fethiye’de 5 bin kişilik yurt yapacağız. Muğla’da 33 adet köprü yaptık. TOKİ vasıtasıyla 3320 konut projesini hayata geçirdik. Milas ve Dalaman havalimanını büyüttük ve modernize ettik. Bay Muharrem bunlar senin işin değil, bunlar çırak işi değil. Bu ülkenin çıraklarla kaybedecek vakti yok. Büyükşehir burada görevlerini yapmıyor, biz bu yüzden DSİ’yi göreve soktuk. Muğla’ya 6 baraj, 8 gölet daha ilave ediyoruz. Son 16 yılda çiftçilerimize ne kadar destek verdik biliyor musun? Bay Kemal yalan söylüyor. Toplamda çiftçilerimize 1,3 katrilyonluk tarımsal destek verdik. Bay Kemal yalan söylüyor, çiftçiler aç diyor, yalan söylüyor. Dürüst ol, dürüst. Muğla’ya gelen turist sayısı 2 milyon 89 bine ulaştı. Muğla, 24 Haziran seçimlerde cumhurbaşkanlığında şahsıma, mecliste AK Parti’ye oy vermeye hazır mıyız?” dedi.

Derdimiz Türkiye

Konuşmasında tek dertlerinin Türkiye’yi büyütmek olduğunu hatırlatan Erdoğan bu konuda da “Bizim tek derdimiz var, Türkiye’yi büyütmek. Kıyı sahili olarak Türkiye’nin 1 numarası Muğla. Arıcılıkta Muğla 1 numara. Allah ne güzel nimetler vermiş bu nimetleri iyi değerlendirmek lazım. Tabi Muğla’nın zeytincilikte de üstünlüğü var.” diyerek şöyle devam etti:

Türkiye’de yerli ve milli otomobile karşı olmakla cumhurbaşkanı olunur mu? Bu kardeşiniz İtalyanlarla anlaştık, ATAK helikopterleri yapıyoruz. İHA’larla, SİHA’larla mücadele ettik mi? Çıkmış biri diyor ki parçaları yabancı, yazıklar olsun. Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 500. Mehmetçiğimizden Özgür Suriye Ordusu’ndan Allah razı olsun diyorum. Bay Kemal Özgür Suriye Ordusu’na terörist diyor, yazıklar olsun sana. Afrin komutanına ne dedi apoletlerini sökeceğim dedi. Ya senin zaten geleceğin falan yok, aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Ben başkomutanım bay Muharrem sen kimsin? Sen çırak bile değilsin. Konuşma yapıyorum alkışlanacak yerde alkışlıyorlar, ‘partinin toplantısına katılamaz’ diyor. Bu dediğin doğru ama İsmail Metin Paşa Türkiye Esnaf ve Zanaatkarlar Konfederasyonu’nun toplantısına katılıyor parti toplantısına katılmıyor önce bunu da öğren. Sen fizik öğretmeni olmuşsun ama okuma yazman da yok.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muğla Milletvekili adaylarını platforma çağırarak tanıttıktan sonra miting alanından ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 07 Haziran 2018 / 08:35

bir de meyve suyu fabrikası olaydı….