Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: “81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım”

Bu haber 13 Haziran 2018 - 0:21 'de eklendi ve 964 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 86. mitingini Muğla’da gerçekleştirdi. Menteşe İlçesi’nde miting alanına çevrilen açık oto pazarında Muğlalılara seslenen Muharrem İnce, “81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım” dedi. İnce konuşmasında Göcek Tüneli’ni seçimden hemen sonra ücretsiz yapacağını sözünü vererek, turizmi 12 aya yayacaklarını ve dünya markaları oluşturacaklarını söyledi.

Kadir Tamer

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 86. mitingini Muğla’da gerçekleştirdi. Menteşe İlçesi’nde miting alanına çevrilen açık oto pazarında Muğlalılara seslenen Muharrem İnce, “81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım” dedi.

Miting alanına sevgi gösterileri altında giren Muharrem İnce, “Bugün kampanyanın 38. günü, 86. mitingi. Açıklıyorum şu ana kadar 86 miting içinde Muğla bir numara oldu. Ama daha 35 civarında miting var güvenmeyin bir kere ‘Büyük İstanbul Mitingi’ var son günü” dedi.

81 milyonu barıştırmak için yola çıktığını kaydeden İnce, “54 yaşındayım Ramazan Bayramı’nda babamın evinden başka hiçbir yerde kalmadım. Hiç tatile gitmedim. Bayram sabahı babamın evinde uyandım. Bu seferde böyle yapacağım. Diyorum ki ayrımcılık yok. Ak Partili kardeşim, ülkücü kardeşim, İYİ Partili kardeşim, HDP’li kardeşim, Saadet Partili kardeşim. Herkesi, 81 milyonu barıştırmaya çalışıyorum. Ben barış ve huzur diyorum. Bir de kavga eden bir adam var. Bu gün demiş ki ‘İstihbarata sordum Diyarbakır Muharrem İnce’nin mitingine gidenler HDP’li idi demiş. Erdoğan bu devletin istihbaratı ne zamandır beri miting alanlarını kontrol ediyor. Sen darbeyi eniştenden öğrenmiş adamsın, eniştenden. Sen o MİT’in başındaki adamı değiştir bence. O sana yalan söylüyor. Bak açıklıyorum Diyarbakır mitinginde meydanda Ak Partili kardeşlerim vardı sana yalan söylemişler. Allah aşkına bu devleti 16 senedir nasıl yönetti doğrusu şaşırıyorum. Yazıklar olsun böyle bir bilgi verdiyse o istihbarata. Siz bu işle mi uğraşıyorsunuz? PKK, IŞİD, FETÖ’cüler kol geziyor bu memlekette. Sizin işiniz Muharrem İnce mitingi mi? Bak istiyorsanız uzaydan bir bakın da sayın 100 bin mi, 200 bin mi bilmiyorum artık kaç kişi” dedi.

Konuşmasında Muğla için vaatlerini de açıklayan Muharrem İnce, “24 Hazirandan sonra o Göcek Tüneli’nden para alınmayacak. Öyle parayla tünel yok. Burada üniversite öğrencilerinin yurtlarda çok zahmet çektiklerini biliyorum. Size söz veriyorum iki yıl içinde hiçbir öğrenciyi tarikat yurtlarına esir etmeyeceğim. Rahmetli Özal burada gecekondu gibi ufak bir yazlık yapmıştı kıyameti koparmıştı Türkiye. Geldi Recep Bey burayı yıktı 300 odalı yazlık yaptı. 50 bin ağaç kesti birde duvar ördü duvar. O koltuğa oturduğum da önce o duvarı hemen kaldıracağız. O 50 bin ağacı hemen ekeceğiz. Sarayı da engellilere vereceğim. Muğla’dan bir söz daha vereyim. Recep Erdoğan bugünden itibaren meydanlarda yalan söylemezse kışın eski Cumhurbaşkanlarına bir hafta ona da verebilirim sarayı. Kışın ama yazın vermem. Bir şartla vereceğim eski Cumhurbaşkanlarına. Bugünden itibaren yalan söylemesin ve kışın bir hafta başka yok” dedi.

İnce konuşmasına şöyle devam etti:

Büyümeyi açıklamışlar 7,4 diyorlar. Yahu büyüme 7,4’te bunu hisseden var mı? Enflasyon, dolar, faizler yukarıya doğru çıkıyor. Erdoğan kiminle kavga ettiyse o yükseliyor. Faizle kavga etti faiz yükseliyor. Dövizle kavga etti döviz yükseliyor. İnce ile kavga etti İnce yükseliyor. ‘Bay Muharrem, Bay Muharrem’ diyor. 24 Haziran’da bay bay Recep, bay bay Recep, diyecekler. ‘Ben ekonomisttim’ diyor. Bende diyorum ki ben de diplomalı fizikçiyim. Sen ekonomistten unuttuğun bir şey var dünyada Nobel ekonomi ödülünü alan ilk kişi fizikçidir. Madem ekonomistsin madem ustasın bir akşam çık karşıma çık. Tek bir şey, sadece ekonomi konuşacağız. Yüreğin varsa, cesaretin varsa çık karşıma ekonomi tartışalım. Gençlerin yüzde 25’i işsiz. Mutfaktaki enflasyon yüzde 30. Türkiye bir duvara çarpmak üzere. 10 yıl sonra robotlar sizin elektronik çocuklarınız olacak. Bambaşka bir dünya olacak. 2020’de bu telefonların hiçbirini kullanmayacaksınız. Bambaşka bir dünya geliyor. Sürücüsüz araçlar olacak. Onun için Türkiye’ye bir fizikçi lazım.”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaatlerini de eleştiren Muharrem İnce, “16 senenin sonunda projeye bak. Bir stat yapacak, iki park yapacak, üç kıraathane yapacak. Yahu sen belediye başkan adayı mısın Cumhurbaşkanı adayı mısın? Çaylar gelsin kekler gitsin ‘bedava’ diyor. ‘Çalma he projeyi’ diyor. Al senin olsun onu kim çalacak ya al senin olsun. Her mahallede kıraathaneler dolu zaten. Yalnız var ya o kıraathanenin keklerini bile tek merkezden bir yandaşa sattırabilir. Onu bile yapar. Ustayım diyordu meğer kek ustasıymış. Erdoğan’ın oy için yapamayacağı şey yok. Aklı sıra beni bir yerlere itmeye çalışıyor. Benim kim olduğumu soruyorsan ben Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yurtsever bir fizik öğretmeniyim” dedi.

Türkiye için projemiz 3B

Konuşmasında projelerinde yer veren İnce, “Türkiye için projemiz 3B. yani barışacağız, büyüyeceğiz ekonomik olarak büyüyeceğiz ve bölüşeceğiz, ama adil bölüşeceğiz. Benim cumhurbaşkanlığımda 600 milletvekili olmayacak düşecek bu sayı. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz. Bir emeklinin en düşük emekli maaşı 850 lira en yüksek 6 bin 500 lira. Emekli maaşları arasında 9 kat fark olursa; o ülkede gelişme, kardeşlik olmaz. Bunu dengeleyeceğiz. Erdoğan salona giriyor yüksek yargıçların hepsi ayağa kalkıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Geçen gün bir Danıştay üyesi kadın benim aleyhimde tweet atıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda bir Danıştay üyesi ya da Yargıtay üyesi asla rakibim hakkında tweet atamaz. Ben size söz veriyorum; Benim cumhurbaşkanlığımda vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak. Türkiye’nin dört köşesine gittim. Müthiş bir değişim rüzgarı var. Oyunuzu kullanın, YSK’yı bana bırakın.

Avukat arkadaşlarım cübbeleriniz araçlarınızın içinde olsun. Pazar günü Yalova’da olacağım, oyumu kullanıp Ankara’ya gideceğim. Alavere dalavere işlerine başladılar mı sandalyemi alıp YSK’nın önüne gideceğim. YSK üyelerini uyarıyorum. Görevinizi doğru düzgün yapın, fotoğraflarınızı Türkiye’nin bütün sokaklarına asarım, sokağa çıkamazsınız.”

Tütün sorununu çözeceğim

Türkiye’nin elindeki değerleri yeterince kullanamadığını kaydeden İnce, “Zeytin yağını unutamayız. İtalya dökme olarak alıyor, gidip şişeliyor 1 liraya aldığı ürünü 20 liraya geri satıyor. Tütün dünyanın en zor işlerinden biridir. Adıyaman’da bir köylü dedi ki bize tütünü yasakladılar. Tütün ekeni hapse atıyorlar. Dedim ki, Cumhurbaşkanı olduğumda bu işi 15 günde çözeceğim. Erdoğan Adıyaman’da tütün zararlı diyor, e hepimiz biliyoruz bunu. Peki Adıyamanlı’ya Muğlalı’ya tütünü yasaklıyorsun. Türk tütününde zehir varda, Amerikan tütününde vitamin mi var? Sen Türkiye’yi Moskova’dan Brüksel’den Washington’dan yürütüyorsun ama ben Ankara’dan yöneteceğim” diyerek konuşmasına son verdi.

Miting sonunda Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye Muğlaspor forması ve atkısı ile Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından kasket, poşu ve teşbih hediye edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.