Cumhur İttifakı adayı Güneş’in tanıtım toplantısına yoğun ilgi

Bu haber 04 Şubat 2019 - 1:26 'de eklendi ve 575 kez görüntülendi.

Ak Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın Ortaca adayı Av. Recep Güneş, düzenlenen programla tanıtıldı.


31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler yaklaşırken “Ortaca Ehline Emanet” sloganıyla Ortaca Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında, Ortaca Belediye Başkanı adayı Av. Recep Güneş, Cumhur İttifakı’nın karşına çıkacak zorlukları aşacak gücü olduğunu ifade etti. Cumhur İttifakı Ortaca Belediye Başkanı adayı Av. Recep Güneş, konuşmasında, Ortaca’ya gönül ve hizmet borcu olduğunu söyledi. Düzenlene toplantıya MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan ,AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ortaca’yı benimsemiş oldukları üretken belediyeciliğin misyon, vizyon ve hedefleriyle tanıştıracaklarını aktaran Güneş; “Allah nasip ederse 31 Mart akşamı Ortacalıların şehri emini olacağım. Gönül belediyeciliği yapacağız. Hedefimiz Ortacamızı çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir kent vizyonuna ulaştırmak. Üreteceğiz, büyüteceğiz ve geliştireceğiz. Ayrım yapmaksızın herkesi kucaklayacağız.” diye konuştu.
“1 Nisan sabahı Ortaca’ya güneş doğacak”
Belediyecilik anlayışlarında tevazu ve hoşgörünün hiçbir zaman eksik olmayacağını belirten Güneş; “Belediyeler sadece imar, su, kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel altyapı hizmetlerini veren müesseseler değildir. Belediyecilik umut, uzlaşma, uygarlık, ufuk ve kardeşlik demektir. Belediyecilik açı doyuran, çıplağı giydiren, üşüyeni ısıtan, darda kalanı sarıp sarmalayan bir uğraştır. Sabırla, akılla, sağduyuyla, samimiyetle yöneteceğiz. Ortaca’mızın kaybedecek zamanı kalmadı. Cennet Ortaca’mız zamanın gerisinde kaldı. Buradan Ortaca’mızın hak ettiği hizmetleri alacağının sözünü veriyorum. Kalbimiz Ortaca için çarpıyor. Belediyecilik bizim işimiz, farkımız belediyeyi kazandığımız ilk günde belli olacaktır. Hemşerilerimizin içi rahat olsun Allah’ın izniyle 1 Nisan sabahı Ortaca’ya güneş doğacak.” dedi.

Mete; “Bu ittifakın temeli 15 Temmuz gecesi vatandaşlar tarafından atıldı”
Yerel seçimlerde çok ciddi bir sınav vereceklerini belirten Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete; “Ben şahsen sayın Cumhurbaşkanıma şu sözü verdim. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı kardeşim ile beraber bugüne kadar göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlikten güç alarak dedim ki; Muğla Cumhur İttifakı’na örnek bir il olacak. Bana bu cesareti verende sizlersiniz.” diye konuştu.
15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelde adeta etten duvar ören vatandaşların arasında hem Rabia hem de bozkurt işareti yapanlar olduğunu anlatan İl Başkanı Kadem Mete; “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz Marmaris’teydi. Bende Marmaris’te ikamet ediyorum. O anda bulunduğum mevkii sayın Cumhurbaşkanımızın 700 metre yakınındaydı. Tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma en hızlı şekilde Marmaris’e gelmelerini söyledim. Otelin önünde kümeleşmeye, kalabalıklaşmaya başladığımız zaman Emniyet Müdürü, teşkilat mensubu arkadaşları tanıyan 1-2 arkadaşı kapıya gönderde gelenin kim olduğunu ayırt edebilsin, polisler gelenin kim olduğunu bilmediği için içeriye göndermiyorlar arkadaşları dedi. Bende Ak Parti teşkilatından birkaç arkadaşı kapıya doğru gönderdim. Az bir zaman sonra arkadaşlarım geri geldiler ve dediler ki; Başkanım gelenler sadece Ak Partililer değil. Bozkurt selamı yapan birçok arkadaş geliyor. O gece otelin önünde etten duvar olan arkadaşlarımın arasında Rabia işareti yapanlarda vardı, Bozkurt işareti yapanlarda vardı. Bu ittifakın temeli 15 Temmuz gecesi bizatihi vatandaşlar tarafından atıldı.” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.