Coşkuyla Kutladık

Bu haber 23 Nisan 2014 - 19:49 'de eklendi ve 784 kez görüntülendi.

23nisan65161561523 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde özellikle Anaokulu öğrencilerinin kendi okullarında hazırladıkları gösteriler büyük ilgi gördü.
İlkay Yıldız

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Muğla’da ki kutlamalar Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Atatürk anıtına resmi çelenk töreninin ardından kutlamalar Menteşe Türdü 100. Yıl ilkokulunda devam edildi. Etkinliğe Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Necdet Koparan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Zekeriye Çınar, törende yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın dünyada çocuklara armağan edilen ve tek evrensel olma özelliği taşıyan bayram olduğunu söyledi.

‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ anlayışıyla demokrasi ve Cumhuriyetin temellerinin 23 Nisan’da atıldığını belirten Çınar, “Topraklarımızın işgal altında olduğu, bağımsızlığımızın tehlikeye girdiği zor bir dönemde, milletin kendi geleceğine el koyduğu bir tarihtir. Dünyada kurtuluş mücadelesini başlatan ve yöneten, ardından da Cumhuriyeti ilan eden tek Meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir” diye konuştu.

Konuşmaların Türdü 100. Yıl İlk Okulunda gerçekleşen kutlama törenlerinde anasınıfından dördüncü sınıfa kadar öğrenciler hazırladıkları dans, jimnastik ve halk oyunları gösterilerini sergilediler. Geçtiğimiz yıl yönetmelik değişikliği ile stadyum kutlamalarının kalkması ile her okul 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da okullar da düzenlenen etkinliklerle tüm gün boyunca kutlandı.

Eğlence parkı kuruldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Menteşe Belediye Başkanlığı tarafından eski garaj alanına eğlence parkı kuruldu. Menteşe İlçesinde eski garaj alanında kurulan eğlence parkında çocuklar ücretsiz olarak akşam saatlerine kadar eğlenceli zaman geçirdiler. Kurulan havalı kaydıraktan kayan çocuklar ilginç görüntülerin oluşmasına neden olurken, anne ve babalarda çocukları ile birlikte güzel anlar yaşadılar. Animasyon ekibi ve palyaçolarında bulunduğu eğlence parkında, yüz boyama etkinliği yapılırken, çocuklara çubuklu balon dağıtıldı.

Okullarda törenler düzenlendi

Bu arada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları il genelinde bulunan okullarda çeşitli törenler düzenlendi. Düzenlenen etkinliklerde özellikle ana sınıfı öğrencilerinin giydikleri renkli giysiler ile sundukları dans ve folklor gösterileri büyük ilgi gördü. Gösteriler sırasında veliler çocuklarını fotoğraf ve görüntülerini çekebilmek için birbirleri ile adeta yarıştılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.