Coşkun’dan ‘uygulanması gereken 10 altın öneri’

Bu haber 13 Mart 2015 - 9:54 'de eklendi ve 621 kez görüntülendi.

Coşkun’dan ‘uygulanması gereken 10 altın öneri’ (2)

Coşkun’dan ‘uygulanması gereken 10 altın öneri’

Öğrenciler, Pazar günü yapılacak olan YGS sınavına hazırlanırken Final Dergisi Dershanesi öğrencilere sınav öncesi ve sınav zamanında ne yapması gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Haber Merkezi

Final Dergisi Dershanesi Müdürü Ali Coşkun, Pazar günü gerçekleşecek YGS sınavı ile ilgili olarak öğrencilere sınavdan bir gün önce sınavla ilgili konuşmamalarını, ağır yemeklerden kaçınmalarını ve erken yatmalarını tavsiye etti.

Final Dergisi Dershanesi Müdürü Ali Coşkun, sınav öncesi ve zamanında ne yapılması gerektiği konusunda bilgi vererek, “Unutulmaması gereken en önemli şey; kaygı belli düzeyde yaşandığı takdirde motive edicidir. Her şeyin fazlası insana nasıl zarar veriyorsa kaygınında fazlası zarar verici olabilir. YGS öncesi bu duygu durumunu kontrol etmeniz için işte size 10 altın öneri; sınav yerinizi önceden ziyaret edin. Çünkü bu sınav sırasında kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. Sınav giriş belgenizi ve kimliğiniz yanınızda olmadan sınava alınmayacağınızdan şimdiden bu belgeleri kontrol ediniz” dedi.

Ali Coşkun konuşmasına şöyle devam etti:

“Sınava aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle; yanınıza şeffaf pet şişe su haricinde bir şey almayarak gidiniz. Çünkü sınavda kullanacağınız kalem, kalemtıraş, silgi, peçete ve şeker ÖSYM tarafından verilecektir. Sınavdan bir gün önce; sevdiğiniz etkinlikleri yapın, sevdiğiniz kişilerle vakit geçirin.  Sınav sabahı; kahvaltı alışkanlıklarınız dışına çıkmayın. Abartmadan güçlü bir kahvaltı yapın. Saat 09:15 te sınava gireceğiniz binanın önünde hazır bulunabilecek şekilde davranın. Sınav esnasında; ilk başta belli bir düzeyde gerginlik yaşamanız normaldir. Sınava başlamadan önce birkaç derin nefes alın ve yavaşça bırakın. Rahatladıktan sonra yönergeyi dikkatlice okuyarak uyarıları dikkate alın. Dikkatinizin dağıldığını hissettiğiniz anda, kaleminizi bırakın, gözlerinizi kapatın ve derin nefes alıp rahatlayın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.