Çöp yangını söndürüldü « Hamle Gazetesi

Çöp yangını söndürüldü

Bu haber 29 Haziran 2016 - 0:12 'de eklendi ve 830 kez görüntülendi.

Çöp yangını söndürüldü (2)Menteşe İlçesi’nde Akkaya mevkiinde geçtiğimiz gece saatlerinde çöp depolama alanında başlayan rüzgarın etkisi ile büyüyen yangın ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürüldü. Bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kadir Tamer

Menteşe İlçesi TOKİ Mahallesi Akkaya mevkiinde bulunan çöp depolama alanında geçtiğimiz gece saat 00.30 sıralarında başlayan ve rüzgarın etkisi ile 2 kez yakında bulunan ormanlık alanı tehdit eden yangın söndürüldü.

Geçtiğimiz gece saatlerinde başlayan yangın rüzgarın etkisi ile büyüyen yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin müdahalesi ile akşam saatlerinde kontrol altına alındı.

Yön değiştiren rüzgâr, duman, bölgenin arazi yapısının engebeli olması nedeni ile zaman zaman söndürme ekiplerine zor anlar yaşatan alevler ekiplerin üstün gayretleri sonucunda ormanlık alana ulaşmadan söndürüldü.  Bölgedeki soğutma çalışmalarının ise birkaç gün daha devam edeceği öğrenildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.