Çöp yangını korkuttu

Bu haber 24 Eylül 2014 - 0:37 'de eklendi ve 628 kez görüntülendi.

anayyaginMuğla’da bir benzin istasyonu ile kereste deposunda çıkan yangın hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. Yangında alevlerin benzin istasyonu ile kereste deposuna ulaşmaması için itfaiye ekipleri büyük mücadele verdiler.

Haber Merkezi

Muğla’da bir benzin istasyonu ile kereste deposunda çıkan yangın hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Muğla – Aydın karayolu üzerindeki Akçaova Mahallesi’nde akşam saatlerinde karayolu yakınında bulunan bir çöp bidonu bilinmeyen bir nedenden dolayı alev aldı. Çöp bidonunun etrafında bulunan kuru otlarında tutuşması ile büyüyen yangında alevler hemen yakında bulunan ve bir süreden bu yana kullanılmayan bir otomobile sıçradı. Kısa sürede içinde alev topuna dönüşen otomobil yakınında bulunan benzin istasyonu ile kereste deposunu tehdit etmeye başladı.

Kısa sürede kontrol altına alındı

İhbarın ardından olay yerine Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait arazözler sevk edildi. Alevlerin benzinliğe ve kereste deposuna ulaşmaması içi büyük bir mücadele veren ekipler yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı.

Yangından dolayı Muğla – Aydın yolunun gidiş tarafı bir süre trafiğe kapatıldı, geliş yönünden ise kontrollü olarak geçişler sağlandı. Çöp bidonunda başlayan yangının nedeninin belirlenebilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.