Çomakdağlılar’dan Vali Güvençer’e ziyaret

Bu haber 09 Temmuz 2013 - 20:22 'de eklendi ve 873 kez görüntülendi.

comadagvali1321654984613213213Milas’a bağlı Çomakdağ Köyü Muhtarı Yaşar Yılmaz, azalar, yöresel giysili Çomakdağlı kadınlar ve çocuklar Bingöl’den Muğla Valiliği’ne atanan Vali Mustafa Hakan Güvençer’e “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.
Haber Merkezi
Milas’a bağlı Çomakdağ Köyü Muhtarı Yaşar Yılmaz, azalar, yöresel giysili Çomakdağlı kadınlar ve çocuklar Bingöl’den Muğla Valiliği’ne atanan Vali Mustafa Hakan Güvençer’e “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu. Rengarenk kıyafetleri ile dikkat çeken Çomakdağ Köyü’nün ününü duyduğunu belirten Vali Güvençer, heyeti sıcak bir şekilde karşılayarak tek tek sohbet etti. Yöresel giysileri ve başlarına taktıkları çiçek demeti ile makama gelen kadınlar ve çocuklar Vali Güvençer’in ilgi odağı oldu.
Vali Güvençer’i makamında ziyaret eden Çomakdağlı kadınların geleneklerini geçmişten günümüze taşıdığını söyleyen Muhtar Yılmaz, “Bizim kültürümüzü devam ettiren kadınlarımız özel günlerde yerel kıyafetlerimizi giyiyorlar. Bu şekilde gelenek ve göreneklerimizi gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Yöremizin özelliklerinin ve değerlerimizin tanınması için çaba sarf ediyoruz. Köyümüzde kurduğumuz Kültür ve Turizm Derneğimiz ile geleneklerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Yöresel kıyafetlerimiz hem yerli hem yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Sayın Valim, sizleri de köyümüzde ağırlamaktan mutluluk duyarız.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.