Çocuklarımız hepimizin geleceğidir

Bu haber 22 Nisan 2014 - 20:13 'de eklendi ve 629 kez görüntülendi.

vekil651616156Ak Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bir kutlama mesajı yayınladı.

Haber Merkezi

Ak Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bir kutlama mesajı yayınladı.

Özden açıklamasında çocuklarımız hepimizin geleceği olduğunu belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 94. kuruluş yıldönümünü idrak ettiğimiz 23 Nisan günü, ilelebet milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, istiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğmuş; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Ne mutlu ki, birbirini tamamlayan temel nitelikleriyle artık kurumsallaşmış ve kökleşmiş olan Cumhuriyet’imizin kuruluş ideallerine her zamankinden daha yakınız. Bu başarı her şeyden önce aziz milletimizin ve onun değişim iradesini hayata geçiren, tarihi reformlara, cesur kararlara imza atan Yüce Meclisimizindir. Bugün aynı milli mutabakatla milletçe, Türkiye Büyük Millet Meclisimizle, daha da güçlenen Cumhuriyet’imizle, geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesine dayalı, demokratik zemin üzerinde yükselen Cumhuriyetimizin temellerinin bugün atıldığını kaydeden Özeden’in açıklaması şu ifadelerden oluşuyor:

“Meclisimiz, bilhassa çocuklarımız adına barış dolu, aydınlık bir geleceğin mimarlığını yürütmeyi sürdürecektir. İşte bu nedenle, 23 Nisan’ın aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak kutlanması da, son derece manidardır. Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. Ben bu vesileyle, ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin çocuklarımızın gözleri gibi parlak ve ışıltılı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır. Bu umutla, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor, bu vesileyle dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen çocukları sevgiyle kucaklıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.