Çocuklara spor malzemesi verildi

Bu haber 22 Aralık 2015 - 22:31 'de eklendi ve 575 kez görüntülendi.

Çocuklara spor malzemesi verildi (3)Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Potansiyel Enerjini Keşfet Projesi’ kapsamında Fethiye Sevgi Evi ve Erkek Yetiştirme Yurdu öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldı.
Haber Merkezi
Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve eşi Aysun Çetinkaya, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz katıldı.
Etkinlikte spor müsabakalarında başarı gösteren 20 öğrenciye eşofman takımı hediye edildi. Futbol hakemliği sınavını kazanan 3 çocuğa kokartları Vali Çiçek tarafından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü voleybol lisanslı 4 çocuğa ise lisansları protokol üyelerince verildi.
Yaptığı açıklamada yetiştirme yurdunda kalan gençlerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Vali Çiçek, “Gençlerimizin başarılarına şahit olmak bizi gururlandırdı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz şemsiyesine herkesi alacak şekilde hizmetlerini yürütüyor. Gençleri suçlardan uzak tutmak için yapılan projelerin olması bizi mutlu ediyor. Potansiyelini Keşfet Projesi kapsamında çocuklarımız ve gençlerimiz kabiliyetine göre değerlendiriliyor ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutuluyor” dedi. Spor ve tiyatro gibi çeşitli sosyal alanlarda başarı gösteren gençlerin gelecekte Türkiye’nin önemli yerlerinde olacaklarına inandığını ifade eden Vali Çiçek, “Bu çocuklarımız üniversiteyi başarılı bir şekilde bitirerek gelecekte hakim, emniyet müdürü, polis, vali veya basın mensubu olacak. Bu başarıların sürekli olması için Toplum Destekli Polislik hizmetleri kapsamında projelerin devam etmesi gerekiyor” diye konuştu.
Emniyet mensuplarına teşekkür
Projeyi yürüten ekibe teşekkür eden Vali Çiçek sözlerine şu şekilde devam etti:
“Vatandaşlarımızın ve toplumun can ve malını korumak için çalışan emniyet mensuplarımız diğer yandan da gençlerimizin sosyal faaliyetlerde yanlarında oluyorlar. Emniyet mensuplarına teşekkür ediyorum. Huzurlu ve güvenli bir kentin olmasında çok önemli katkıları var.”
Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak, boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri için kültürel faaliyetlere katılımlarını sağlamak, doğru bilgiye ulaşmalarına yardımcı olabilmek, okulda ve hayatlarında başarılı, ailesine ve büyüklerine saygılı iyi insanlar olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla tiyatro ve spor etkinlikleri çalışmalarına devam edildiği açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.