Çocuklar deniz sezonunu açtı

Bu haber 09 Nisan 2018 - 10:04 'de eklendi ve 552 kez görüntülendi.

Muğla’nın dünyaca ünlü sakin kent unvanlı Akyaka Mahallesinde hafta sonu tatilini değerlendiren ailelerin çocukları deniz sezonunu erken açtı. Çocuklar gün boyu denizde hem yüzdüler, hem de oyun oynadılar.

Metin Karakoç

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı sakin kent Akyaka Mahallesi günü birlik tatilcilerin akınına uğruyor. Hafta sonu tatilini sahil kenarında değerlendirmek isteyen aileler, Akyaka sahilinde deniz kenarında hem çaylarını yudumluyor, hem de çocuklarının deniz keyfi yaşamasını sağlıyorlar.

Hava sıcaklığının 22, deniz suyu sıcaklığının da 18 derece dolayında seyrettiği Akyaka Mahallesine hafta sonu günübirlik tatili için gelen vatandaşlar sadece deniz kum güneş değil, Kadın azmağında tekne turuna da çıkıyor. 45 dakikalık Azmak tekne turu sonrası aileler sahilde çaylarını yudumlarken, çocuklar da Nisan ayında denizin keyfini çıkardı. Azmak tekne turu ve sahilin dışında alternatif eğlence arayanlar ise balık tutmayı yeğliyor.

Denize giren çocuklar ‘Deniz suyu biraz soğuk ama yine de güzel. Deniz biraz daha soğuk ama girince alışıyorsunuz” derken, aileler, “Çok mutluyum yeğenlerimi getirdim. Suyun içine girdiğiniz zaman su sıcak. Su sıcak olunca da çocuklar da mutlu oluyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.