Çocuklar atalarını ‘Bilim’le andı

Bu haber 14 Kasım 2018 - 1:08 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda Atatürk’ü bilimle anlama etkinliği düzenlendi, parkı ziyaret eden çocuklara Ulu Önder’in yazdığı ‘Geometri’ kitabı hediye edildi.

Nazife Taşdelen

İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda Atatürk’ü bilimle anlama etkinliği düzenlendi, parkı ziyaret eden çocuklara Ulu Önder’in yazdığı ‘Geometri’ kitabı hediye edildi. Marmaris Belediyesi, İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitimci kimliği ve bilime yaptığı katkının anlatıldığı ‘Atatürk ve Bilim’ adlı etkinlik düzenledi. Etkinliğe çok sayıda aile çocuklarıyla birlikte katıldı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da parkı ziyaret edenler arasındaydı.

Etkinlik kapsamında “Atatürk ve Bilim” temalı fotoğraf sergisi de açıldı. Öte yandan Bilmiş Çocuklar Evi’nde Fen Bilgisi Öğretmeni Cansu Karaman eşliğinde çocuklarla atölye çalışması gerçekleştirildi. Cep sinemasında ise Atatürk’ün hayatının ve geometri kitabını yazmasının anlatıldığı çizgi sinema gösterimi yapıldı. Atatürk’ün vefatından 1,5 yıl kadar önce, 3’üncü Türk Dil Kurultayı’ndan hemen sonra, kış aylarında Dolmabahçe Sarayında kendi eliyle yazdığı ‘Geometri’ kitabı bir hafta süreyle parka ziyarete gelen çocuklara dağıtılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.