Çocuk İstismarını Önleme Derneği’nden Vali’yi ziyaret

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:13 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

vali1651651651Fethiye Çocuk İstismarlarını Önleme Derneği Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti.

Haber Merkezi

Fethiye Çocuk İstismarını Önleme Derneği Başkanı Hilkat İnan ve yönetim kurulu üyeleri derneklerini tanıtmak, yürüttükleri projeler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan vali Güvençer, “Çok önemli ve hassas bir konu üzerinde çalışmalarınızı yürütüyorsunuz. Çocuklarımız bizim en kıymetli varlıklarımız. Derneğinizin yürüttüğü çalışmalar için herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda da sizin şahsınızda tüm dernek çalışanlarına ve gönüllü olarak sizin yanınızda bulunan herkese başarılar diliyorum” dedi.

Yürüttükleri çalışmalar için Vali Güvençer’den destek isteyen Dernek Başkanı İnan, “Derneğimiz, aile, okul ve çevreden gelecek her türlü olumsuzluklarla mücadele edilmesi konusunda çocuklara maddi ve manevi yardım sağlanması, gerektiğinde de çocuklar ile ilgili alanlarda çalışanlara, kuruluşlara destek vermek ve danışmanlık yapmak amacıyla 2011 yılında kuruldu. Bugüne kadar Fethiye bölgesinde çocuk istismarlarını önlemek, istismara uğrayan çocuklara destek vermek için seminerler, tiyatro gösterileri gibi pek çok etkinlik düzenledik” dedi.

Bundan sonra ilk çalışma olarak Fethiye’de Çocuk İzleme Merkezi oluşturmak istediklerini belirten İnan, “Bunun için alt yapımızı hazırladık. Fethiye Belediyesi tarafından proje yürütülecek. Diğer yandan mağduriyet yaşayan çocuklarımızı psikologla buluşturarak psikolojik destek veriyoruz. Bu şekilde travmanın en az zararla atlatılması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.