Çocuk Bilim Parkı, ziyaretçi akınına uğruyor

Bu haber 24 Aralık 2015 - 0:04 'de eklendi ve 861 kez görüntülendi.

Çocuk Bilim Parkı, Ziyaretçi Akınına Uğruyor (5)Açılışı Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray tarafından yapılan, Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkını 3 ayda 20 bin kişi ziyaret etti. İçerisindeki bilim merkezinden, çocuk oyun parkına, kaykay pistinden, 27 metre uzunluğundaki Menteşe yazısına kadar Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkı, 7’den 70’e herkesin büyük ilgisini çekiyor.
Metin Karakoç
Açılışı Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray tarafından yapılan, Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkını 3 ayda 20 bin kişi ziyaret etti. İçerisindeki bilim merkezinden, çocuk oyun parkına, kaykay pistinden, 27 metre uzunluğundaki Menteşe yazısına kadar Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkı, 7’den 70’e herkesin büyük ilgisini çekiyor.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, bölgenin ilk ve tek çocuk bilim parkının yaklaşık üç aydır vatandaşların hizmetinde olduğunu belirterek, “toplumumuzun bilimsel algısını geliştirmek ve geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesine katkıda bulunmak için hayata geçirdiğimiz parkımıza gösterilen ilgiden memnunuz. Parkımız hafta sonları yaklaşık 500 kişinin ziyaretine uğruyor” dedi.
20 bin ziyaretçi
Başkan Gümüş, “Çocuk Bilim Parkımızı şuana kadar 20 bin kişi ziyaret etti. Sadece ilçemizden değil, Köyceğiz’den Marmaris’e, Bodrum’dan Fethiye’ye kadar her yerden ve her yaştan parkımızı ziyarete gelenler oluyor. Parkımız açıldığı günden bu yana çok yoğun bir ilgi görüyor. Anne babalardan da çok olumlu tepkiler alıyoruz. Tamamen ücretsiz olan parkımız ilçemizin de gözbebeği” dedi.
7’den 70’e ilgi görüyor
Gümüş, Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkına 7’den 70’e herkesin ilgi gösterdiğini belirterek, “Parkımıza çocuklar kadar büyüklerde çok yoğun ilgi gösteriyor. Parkımız içerisindeki kaykay ve paten pisti üniversiteli öğrencilerimizin uğrak noktası haline geldi. Modern oyun parkımız da ebeveynleri ile parkımıza gelen çocuklarımız bir eğlence noktası. Yapımı Fen İşleri Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen 27 metre uzunluğundaki Menteşe yazısı ise büyük beğeni topluyor. Özellikle gençler, yanında Menteşe yazılı kalp içerisinde fotoğraf çekilebilmek için birbirleriyle yarışıyorlar” dedi.
Pazartesi günleri hariç her gün saat: 10.00 ile 19. 00 arası ziyarete açık olan Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkında ziyaretçilerin hem eğlenip, hem de öğreneceği 44 farklı deney seti bulunuyor. Parkı ziyaret etmek isteyen okullar ise, Menteşe Belediyesinin 0 252 214 48 80 numaralı telefonundan dahili 5300’a bağlanarak randevu alabiliyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.