Çobanlar Mermer hedef büyüttü

Bu haber 26 Ağustos 2015 - 20:39 'de eklendi ve 1.635 kez görüntülendi.

cobanlarmermerUzun yıllardan bu yana Çobanlar Mermer il genelinde yaptığı başarılı çalışmaların ardından şimdi ise daha da devleşerek Kombassan Mermer Firması’nın Muğla’daki tüm hisselerini aldı.

Hüseyin Kocabıyık

Uzun yıllardan bu yana Çobanlar Mermer il genelinde yaptığı başarılı çalışmaların ardından şimdi ise daha da devleşerek Kombassan Mermer Firması’nın Muğla’daki tüm hisselerini aldı. Çobanlar Mermer bu atağı ile 650 çalışanının yanı sıra Kombassan Mermer’in 150 çalışanı da ilave ederek 800 personeli ile birlikte hizmet vermeye başladı.

Çoban kardeşlerin en büyüğü olan Çobanlar Mermer’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mehmet Ali Çoban Kombassan Mermer Fabrikası’nın hisselerini alarak bölgenin en büyük mermer fabrikasının sahibi oldular.

Çobanlar Mermer’in Kombassan Mermer’i satın alması ile yörede iş istihdamı da açılmış oldu. Yeni dev makineleri ile mermer dalında üretimi büyüten Çobanlar Mermer aynı zamanda yapmış olduğu hayır yardımları ile de Muğla genelinde adını güzelliklerle andıran bir firma haline gelmişti. Çobanlar Mermer Yönetim Kurulu Başkanı ve Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mehmet Ali Çoban, “Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Ancak yöremizde istihdam sağladığımız için ailecek mutluyuz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.