Çoban’ın Hedefi, “Atık Döküm Sahası”

Bu haber 09 Ağustos 2015 - 19:15 'de eklendi ve 992 kez görüntülendi.

Ramazan Bayramı’nda kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Abdullah Koçar’ın ardından, Koçar’sız ilk yönetim kurulu toplantısında Muğla Mermerciler Derneği Başkanlığı’na seçilen Mehmet Ali Çoban, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti.

Hüseyin Kocabıyık

Ramazan Bayramı’nda kalp krizmermercileryenibaskan648545645i geçirerek yaşamını yitiren Abdullah Koçar’ın ardından, Koçar’sız ilk yönetim kurulu toplantısında Muğla Mermerciler Derneği Başkanlığı’na seçilen Mehmet Ali Çoban, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti.

Koçar’ın vefatıyla büyük bir üzüntü yaşadıklarını dile getiren Çoban, “Abdullah Koçar kardeşimizin vefatının ardından yönetim kurulu olarak ilk defa Abdullah Koçar’sız yönetim kurulu toplantımızı yaptık. Toplantı sonucunda, yönetim kurulundaki arkadaşlarımız beni başkan gösterdiler. Biz de kendilerine teşekkür ederek, teklifi kabul ettik” şeklinde konuştu.

Yeni yönetim olarak ilk hedeflerinin, Yatağan ve çevresinde bulunan mermer ocağı ve fabrikalarından çıkan atıkların dökülebileceği bir mermer atık sahası oluşturulması olduğunu belirten Çoban, “Önümüzdeki süreçte sektörümüzün sorunlarını, yönetim kurulundaki arkadaşlarla birlikte çözmeye çalışacağız. Bugün de Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı ziyaret ederek, fikir alışverişlerinde bulunduk. İnşallah hayırlısıyla görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti getirerek yeni yönetimi kutlayan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise, Yatağan Belediyesi’nin uzun zamandır mermer atık sahası kurulması için çalışma yürüttüğünü hatırlattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Kaymakamlığı işbirliğiyle atık sahasının kurulması için yürütülen çalışmaların son zamanlarda hızlandırıldığını kaydeden Işık, “Kömür ocağının bulunduğu yerdeki bir yerin, atık sahası olarak kullanılması için çalışma yürütülüyor. Bunun yanı sıra eski kireç ocaklarının bulunduğu araziyi kime aitse satın alarak burayı, mermer atık sahasına döndürmek için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Muğla Mermerciler Derneği’nin yeni başkanı Çobanlar Mermer’in sahibi Mehmet Ali Çoban’a Yatağan’da bulunan çok sayıdaki eş ve dostları Mermerciler Derneği Başkanlığı’na gelişinden dolayı kutlayıp tebrik ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.