Çiftçilerin sorunları yerinde dinleniyor « Hamle Gazetesi

Çiftçilerin sorunları yerinde dinleniyor

Bu haber 15 Şubat 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.072 kez görüntülendi.

ciftcilerinsorunlariiMuğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, çiftçilerin sorunlarını yerinde dinliyor. İl Müdürü Nazif Ekici ve Şube Müdürleri Algı köyünde çiftçiler ile bir araya gelerek sorunlarını dinlerken, tarımsal faaliyetler hakkında çiftçilere bilgi verdiler.

Haber Merkezi

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, şube müdürleri ile birlikte Algı Köyü’nde çiftçilere yönelik toplantı düzenledi.

Toplantıya, İl Müdürü Nazif Ekici’nin yanı sıra, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Yeşilkaya, Şube Müdürleri, Teknik Personel de katıldı. Daha önce budama kursu da düzenlenen Algı Köyünde, çiftçilere zeytin çeşitleri, zeytin dal kanseri ve hastalıklı zeytinlerde budama işlemi, bordo bulamacı kullanımı, hayvan alım satımlarında dikkat edilmesi gereken hususlar; hayvan pasaportu ve sevkleri, küpeleme çalışmaları ve hayvancılık desteklemesiyle ilgili bilgiler verildi.

Özellikle  yeni doğmuş buzağıların 20 gün içerisinde küpeleme işlemlerinin gerçekleşmesi ve anaç sığır desteği için suni tohumlama yapılması ve mutlaka makbuzlarının  alınması gerektiği, küpesini düşüren hayvanlar için en geç 1 ay içinde dilekçeyle müracaat edilmesi hususlarına dikkat çekildi.

Toplantıda, Algı köyündeki çiftçilerin sorunlarını dinleyen ve görüşlerini alan Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, 15- 20 kişilik grup oluşturdukları takdirde köyde çiftçilere yönelik kurs düzenlenebileceğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.