“CHP’ye şey etme, sonra şey olur…” « Hamle Gazetesi

“CHP’ye şey etme, sonra şey olur…”

Bu haber 18 Ocak 2019 - 1:27 'de eklendi ve 3.706 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Malum arkadaşım, “Bu seçim seçimden başka her şeye benziyor” dedi.

Aydın Engin‘de 14 Ocak tarihli yazısına “CHP’ye şey etme, sonra şey olur…” başlığı atmış. Sanki CHP‘ye şey eden varmış gibi… Aslında ne zamandan beri “şey” ediyor. Sonra “şey” olacağının farkında değil!Aydın Engin‘in o güzel yazısını okuyun.

Sadece arkadaşım değil, kimle konuşsam aynı “şeyi” söylüyor. Gerçektende alışık olmadığımız bir seçim havasındayız. Genel seçim mi, yerel seçim mi belli değil. “İki adaylı bir seçime gidiyoruz” diyorlar, ortada 4 parti var. Biri “Demokrasi yok” diyor, karşı tiribünden “Senin partide demokrasi var mı?” yankısı geliyor.

Tuhaf… Sizce de öyle değil mi? Öyleyse, Binali Yıldırım da haklı; “Seçim siyasi bir faaliyet değildir”…

 

xx           xx           xx

Önceki gün herkes “duymak istediği şeyi” bekledi. CHP Merkez Yönetim Kurulu‘ndan önceki gün sabah Bodrum adayı olarak Mehmet Tosun adı çıktı. Gerisi gelmedi derken, yanlış şey olduğu anlaşıldı.. Öğleden sonra herkesin şeyi tutuldu…

Sadece Mehmet Sertkaya, Halil Aslan ve Hüseyin Erol‘un taraftarları duymak istedikleri şeyi duydular. Yatağan‘ın adayı olarak Aslan gösterilirken, Köyceğiz‘in adayı Hüseyin Erol ve Ortaca‘nın adayı Mehmet Sertkaya oldu.

Demek ki Ortaca‘da şeyi geçen Mürsel Alban‘ın şeyi Yatağan‘da geçmemiş. Fark etmez, eğer hala Yatağan Belediyesi‘nde şeyi varsa, seçilmesi halinde Halil Aslan‘dan tahsil eder… Yoksa AK Parti adayı Mustafa Toksöz‘den şey etmek durumunda kalabilir.

MYK’dan çıkmayan isimler ve taraftarlarıda fena şey olmuş olmalılar… Ancak bu sonuç beklenmeyen bir şey de değil… İşin buraya varacağını baştan beri şey ediyoruz…

Ben hiç biri açıklama olmaz, 25 Ocak‘a kalır demiştim, ama ben de şey oldum.

 

xx           xx           xx

Beni asıl şaşırtan önceki gün CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun‘un Parti Meclisi toplantısından sonra yaptığı açıklamada yeralan şeyi oldu. Torun şöyle demiş:

En iyi, en becerikli, en sorumlu isimleri aday göstermek için çalışıyoruz.

Vayyy… Mehmet Kocadon, Ali Öztürk, Recai Seymen, Mehmet Özalın, Refik Ülgen, Taner Uslu, Ahmet Aras, Mustafa Saruhan, Kemal Güneri; Hasan Karaçelik, Mehmet Keza Kundakçı, Haşmet Işık, Ali Irgat, Eyüp Katırcı, Ali Akalp, Kemal Özler, Cemal Gürpınar, Mesut Günay; ve Nazmi Ünoğlu şimdi Torun‘a göre “En iyi, en becerikli, en sorumlu” değiller de, ne oluyorlar?

Nasıl ve neye göre belirlediniz?

Örneğin Köyceğiz‘de Genel Merkez‘den gelen görevliler Nazmi Ünoğlu‘na “Sen öne çıkıyorsun.” derken, hangi konuda, noktada şeyi görülmüştü acaba? Kötülükte, beceriksizlikte, sorumsuzlukta mı?

Kimi aday gösterirseniz gösterin, göstermiş olursanız olun şeyleriniz hep tartışılacak ve vicdanlarda şey olacaksınız… Çünkü “teraziniz”, “ölçünüz” bilmem şeyiniz yok… Keşke önseçim yapmış olsaydınız. Delegesine, üyesine, şeyine güvenmeyen parti parti olur mu?

 

xx           xx           xx

Bu köşenin takipçilerinden Perrin Pebi Helvacı da önceki gün facebook hesabından şey etti. “Aziz Kocaoğlu İzmir için tekrar aday olduğunu açıkladı. Baktı genel başkanın seçimden haberi yok kendi sorumluluğunu aldı. Kutluyoruz!” dedi…

Neredeyse “sosyal medya fenomeni” haline gelmekte olanlardan Ali Turbalıoğlu‘nun ogün şey ettiği paylaşımlarından biri de şöyleydi:

Allahtan Muğla’da hamile kadın aday adayımız yok. Yeminle çocuğunu düşürürdü. Bu gün Muğla’yı açıklanacak diye bekleyenler, Genel Merkez’e Muğla çok keyf veriyor, fanteziye devam demiş. Açıklama yok beyler, fal bakmaya devam. Marica ablam ne diyordu öptüm cicim…

Turbalıoğlu‘nun benim “25 Ocak” dediğim gibi, dediği şey olmadıysa da kısmen oldu…

Marica ablası ve kendisi kimi şey ediyordu bilmiyorum, ama önceki gün CHP Genel Merkezi‘nin şey ettikleri arasında kendisi de var..! Öpüldük Muğla…

 

xx           xx           xx

Aslında Muğla her zamanki şeyini göstermeye devam ediyor…

Geçmişteki anlı şanlı günlerinde “edilginliği” ile değil de “etkinliği”; yani bir anlamda “dominantlığı” ile farkedildiği gibi olmasa da bugün “en sona kalmış” olması ile şey ediliyor.

CHP‘de sona kalmış illerde Muğla ile birlikte İzmir de şey olmakla birlikte aynı anda CHP‘nin de AK Parti‘nin de adaylarının şey olmasının en sona kaldığı il olarak Muğla görünüyor.

AK Parti‘nin adayları hafta sonunda resmen açıklanıyor. CHP‘nin Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçeleri de öyle…

Bu köşenin takipçilerinden biri de “Hiçbir siyasi parti kesin adaylarını bir türlü açıklayamıyor. Çünkü ekmek Muğla’da” diye şey etmiş. Aklıma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın şeyi geldi. O da geçenlerde “Ah para, ah kapitalizm nelere kadir değil” diye şey etmişti…

Acaba güçlük ittifak partilerinin ilçe paylaşımlarından çok, tüm partileri çekip çevirir hale gelmiş olan o “kapitalizmin” şeylerinin, Muğla‘nın, yani “ekmeğin” şeyinde ittifak yapamamalarından mı kaynaklandı, şey oldu, sona kaldık?

 

xx           xx           xx

Önceki gün sosyal medya hesabından en ilginç mesajı veren ise Muğla‘nın yaşayan en eski milletvekili 16. Dönem Muğla Milletvekili Dr. Sami Gökmen oldu. Partisi ve ülkesi için umutları hiç tükenmeyen Gökmen o gün “Belediye başkan adaylarımızın belirlenmesinde partililerimiz arasında endişeli bir bekleyiş var. En çok oy aldığımız il ve ilçelerde partimizden aday gösterilmemesinin çok yanlış olacağını hep söyledim. İlgililere duyurmaya çalıştım. Umarım partimizin parti meclisinde ve merkez yürütme kurulunda bu durum ciddiye alınır. Özellikle bir Fethiye’li olarak bu açıdan Fethiye adayımızı umutla ve merakla bekliyorum.” diye seslendi.

Gökmen merakını AK Partililer ile birlikte hafta sonunda şey eder. Belki de haftaya…

CHP‘nin Muğla şeylerinin tamamı açıklandığında, Gökmen şey olabilir. Üzgünüm…

Benim asıl merak ettiğim, Muğla‘nın eski milletvekillerinin görüşü bile alınmadıysa, “En iyi, en becerikli, en sorumlu isimleri aday göstermek için çalışıyoruz.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun ve arkadaşları neyin şeyini şey ediyorlar acaba?

 

xx           xx           xx

Artık CHP‘nin seçime kadar çok ciddi kan kaybına uğrayacağını görmek için şey olmaya gerek yok… Bu seçim CHP için Muğla‘da da baştan beri zordu… CHP bu yüzden Muğla‘da da İYİ Parti ile ittifak yapmak zorundaydı… Bu zorluğu görmüş olmalılar ki o ittifakı yaptılar. AK Parti&MHP ittifakına karşı aralarında kapanmaya başlayan makası açmaya başladılar…

Ancak öyle adaylar açıkladılar ve açıklayacaklar ki İYİ Parti ile kapanan o açık, ıskartaya çıkarılan isimlerle yeniden açılacak gibi görünüyor…

Milas‘ta Barış Saylak‘ın AK Parti adaylığı, Ortaca‘da İsmail Can Varol‘un DSP adaylığı ve Fethiye‘de Keramettin Yılmaz‘ın AK Parti‘ye geçişi ile o makas şey olmaya başladı. Nitekim dün de Osman Gürün ve Mürsel Alban‘ın şey ettikler Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik de Demokrat Parti‘den (DP) aday olacağını açıkladı.

CHP’ye Karaçelik’in bu şeyi de, Muğla’da uçurumun eşiğine gelindiğini göstermeye yetmezse, başka şeye gerek yok…

 

xx           xx           xx

Nejat Altınsoy arkadaşımız da dünkü “CHP adayları ve kazanma geleneği” başlıklı yazısını “Büyük ve yüksek ihtimal CHP yerel seçimlere yönelik propaganda sürecini büyükşehir öncülüğünde toplu olarak götürecektir.” diye noktaladı… Önceki şey olan isimler ne kadar şaşırtıcı değilse, Altınsoy‘un öngörüsü de şey değil… Başka seçenek, şey mi var?

Başkan Gürün adayları nasıl şey ettiyse seçim kampanyasını da öyle şey edecektir. Ancak o gün Muğlalılar da şeylerini şey ederlerse kimse şaşırmamalı…

Tabi adayların içinden uçurumun kenarından dönüp, propaganda sürecini kendi şey edip seçimi kazananlarda çıkacaktır. Ben bu vesileyle şey olan Arslan, Sertkaya ve Erol‘a başarılar diliyorum.

Buarada arkadaşım “CHP’li belediye başkanlarında mental şey olabilir. Şey edilmeleri gerekebilir” dedi. Doğru söz… Şey etmek gerekir, ama bunu sen şey edersen, sonra şeyine katlanırsın.

Bu noktada karar verici parti üyeleri olsaydı, gidene kalana kimse bir şey demezdi. Görünen söylenecek daha çok şey var… Daha Mehmet Kocadon ve Ali Acar bir şey edip, demedi…

——————————————

GÜNÜN SÖZÜ: Bir gün çok zengin olursam, çocukluk satın alacağım. Büyüklük sizde kalsın.

ÇİVİ

Arkadaşım, “Galiba Kılıçdaroğlu’nu getirenler, şimdi de götürüyorlar, ama CHP ile birlikte” dedi.

Beni Bi Düşünce Aldı: )))))

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 18 Ocak 2019 / 08:56

Günaydın değerli dostlar,

biz Andımız’ın içinden,Atatürk’ün Gençliğe hitabesinin en ateşli yerinin tam ortasından,Altı Ok’un kökünden,HAK HUKUK ADALET diye haykıran yüreklerin selin barajları yıktığı debisinden geliyoruz,
inanç ile azim ile,
Muğla’ya mülakata gelenler,bu kararları verenler ve Sayın Kılıçdaroğlu,
Bir hastaneye gitiğinizde ,sizinle alakalı yapılan tetkikleri raporları nasıl alıyorsanız,
bir mahkemeden dava dosyanızdaki her evrakı nasıl alıyorsanız,
Okuduğuğunuz okuldan,her sınav sonucunu ve ara dönemlerde toplu sonuçları gösteren karneyi nasıl alıyorsanız,
bi kamyon para tahsil ederek topladığınız adaylık başvuru sürecinde,
ADAYLARI NEYE,NELERE GÖRE,HANGİ KRİTERLERE GÖRE DEĞERLENDİRDİNİZ ?
BU DEĞERLENDİRME SÜREÇLERİNDE KANAAT KULLANAN VARSA BUNLARIN KALİBRASYONU VE GÜVENİLİRLİĞİNİ NE İLE TASDİK ETTİNİZ BU TASDİK EDEN KURUM ve KURULUŞLAR KİMDİR ?
Bu soruların cevabını her il ve ilçede açıkça paylaşın,
selam ve saygılarımla,

İflah olmaz bir Ortaca ve memleket sevdalısı,
Mehmet Keza KUNDAKÇI,
Evimiz,barkımız,yerimiz yurdumuz Ortaca,
Sevdamız,sevgimiz MEMLEKET,

Reşat Öztepe 18 Ocak 2019 / 17:12

Gocuman; Gadın Moğlam, seçimler iyi mi çok iyi mi yoksa iyi olan mı kazansız diyerek yola çıkanlar mı kazanacak. Arap saçına döndü. Suyu çıktı bu işin.sevgi ve saygı.