CHP’nin Özgürlük ve Demokrasi Mitingi

Bu haber 16 Mayıs 2013 - 18:51 'de eklendi ve 778 kez görüntülendi.

chpmitingi13213216546CHP’nin 18 Mayıs’ta Aydın’da, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı “Özgürlük ve Demokrasi” için milletvekilleri çevre illeri dolaşıyor. Muğla CHP İl binasında partililer ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Muğlalıları Aydın’daki mitinge davet etti
Haber Merkezi
CHP’nin 18 Mayıs’ta Aydın’da, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı “Özgürlük ve Demokrasi” için milletvekilleri çevre illeri dolaşıyor. Muğla CHP İl binasında partililer ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Muğlalıları Aydın’daki mitinge davet etti
CHP İl Merkezi’nde yapılan toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, Türkiye’nin totaliter bir faşizme doğru hızla gittiğini iddia ederek “AKP iktidarı, tek adam rejimini yerleştirme konusunda önünde hiçbir engel tanımadan kararlı bir şekilde yürüme niyetinde, yürüyebilecek mi? Hayır. Buna Cumhuriyet Halk Partisi olarak izin vermeyeceğiz. Devlet ve iktidar kontrolünde terör örgütünün meşrulaştığı ve hızla ülkenin savaşa sürüklendiği bir süreci yaşıyoruz.” dedi.
Ortadoğu’da son 50 yılda halklar birbirlerini boğazlarken, Türkiye’nin kendini bu beladan uzak tuttuğunu anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan,”Bu coğrafyada cumhuriyetin mayası doğru atıldığı için böyle yapılmıştı. Ama şimdi görüyoruz ki, bu mayayı ekşitmeye çalışan bir iktidar var. AKP iktidarı, cumhuriyetin düzgün mayasını ekşitmek ve bozmanın peşinde, bizim Ortadoğu’da ne işimiz var. Şu an Ortadoğu’da bize emperyalistlerin enerji paylaşımının bekçiliği yaptırmak isteniyor.” diye kaydetti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, Reyhanlı’daki saldırıyı kınayarak arkasında kimler varsa bulunması gerektiğini söyledi. Başbakan’ın Suriye’deki Esad yönetimini suçladığını anlatan Tezcan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Reyhanlı’da, Hatay’daki camilerde aylardır Mossad ajanları toplantılar yaptı. Ülke hızla savaşa sürükleniyor. Savaş çığırtkanlığı yaptılar. Reyhanlı ve Hatay, El Kaide’nin merkezi haline geldi. Bölgede ajanlar ve terör örgütleri cirit atıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.