CHP’nin Muhalifleri Sayın Tokat’ta Birleşti

Bu haber 08 Nisan 2014 - 19:58 'de eklendi ve 976 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Milas’ta seçim yapılalı bir hafta oldu. Hala şenlikler sürüyor. CHP adayı mevcut Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın tekrar belediye başkanı seçilmesinden sonra ilçenin değişik yerlerinde vatandaşlar tarafından şenliklerin sürdüğü görülüyor.30 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin adayı olan Muhammed Tokat İlçesinde yüzde 50 oy alıp tarihi bir rekor kırdı. Milas’ın içinde bilhassa köylerde tahmin edilen oyların fazla alınmasının ardından Sayın Tokat’ın, CHP çatısı altında bulunan çok sayıda karşı grupta bulunan CHP’li seçmeni ile barışık olması birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri sonucu AKP ve MHP adaylarına fark atmasına neden oldu.

Bilindiği üzere Milas İlçesinde her ilçede olduğu gibi gruplaşmalar vardı. Ama Sayın Tokat büyük bir akıllık yapıp partili arkadaşlarını kendi çatısı altında toparlamasını bildi. Tabi böylelikle hiç kimsenin böylesine farklı bir seçim olacağını tahmin etmedikleri söyleniyordu. Seçim sürecinde birlik ve beraberlik sağlanınca CHP’li kurmaylar kendi aralarında heyetler kurup Milaslı seçmenlerin ayağına gitmesini bildiler. CHP’nin bu kurmaylarının içinde tecrübeli bir politikacı olan harita mühendisi Enver Tuna’nın da çok büyük katkılarının olduğu dile getirilmekte.

Milas’ta konuşulan konular arasında belediye başkanı Muhammed Tokat’ın belediyede sağ kolu olarak kontenjan belediye meclis üyesi seçilen Enver Tuna’nın olduğu söylenilmekte. Sayın Tokat’ın Muğla Büyükşehir Belediyesinde de 5 Belediye Meclis üyesi ile katılacak olması Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün adına da büyük bir kazançtır. Çünkü Büyükşehir Belediyesinde matematik olarak meclis üyelerinin çoğunluk olmasında fayda var da onun için söylüyorum.

Yine ayrıca Milas belediye başkanı Muhammed Tokat’ın yüzde 50 fazla oy alması sonucu bu şirin ilçede 20 tane CHP Belediye Meclis Üyesi çıkarmış oldu. Bu da şimdi şu anda Milas’ta en fazla konuşulan konular arasında. Nedeni de AKP ve MHP meclis üyelerinin de azınlıkta Belediye Meclis Üyesi çıkarmasıdır. Sayın Tokat’ın tekrar Belediye Başkanı seçilmemesi için grup kararı alınmasına rağmen son anda birleşen Milas CHP’si şimdi şu an dimdik ayakta olup belediye başkanı Muhammed Tokat’la birlik ve beraberlik içindeler. Öylede olduğu için seçim yapılalı bir hafta geçmesine rağmen hala ilçede CHP’liler birlik ve beraberlik içinde eğlencelerini sazlı sözlü sürdürmekteler. O nedenle bizde Sayın belediye başkanı Muhammed Tokat’a başarılar dileriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.